Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft letos ukončí výrobu Surface 3: máme se těšit na nástupce?

27.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Microsoft prohlásil, že do konce roku přestane vyrábět konvertibilní tablet Surface 3. Celkem logicky se proto začalo spekulovat o tom, zda má americký výrobce v plánu model, kterým by Surface 3 nahradil.
V mnoha amerických obchodech se v poslední době začaly ztenčovat zásoby tabletu Surface 3. Redaktoři webu ZDNet.com se začali problémem více zabývat a získali oficiální vyjádření Microsoftu. Společnost v něm uvádí, že výroba modelu Surface 3 bude ukončena do konce prosince letošního roku. Důvodem údajně nejsou špatné prodejní výsledky, naopak je prý po tabletu silná poptávka a zákazníci jsou s produktem spokojeni.

Pokud Microsoft říká pravdu, nic by nemělo bránit uvedení další generace zařízení. Jenže v tuto chvíli nemáme žádné konkrétnější důkazy o existenci nástupce Surfacu 3, nejistý zůstává také termín případného představení. Pokud čekáte, že se Surface 4 dostane na trh ještě před koncem letošního roku, aby výrobce stihl předvánoční nákupní horečku, máme pro vás špatnou zprávu. Odhady v tuto chvíli hovoří spíše o jaru 2017, kdy by měla být rovněž vydána velká aktualizace Windows 10 s interním označením Redstone 2.

Surface 3 byl představen loni v březnu a na rozdíl od svých předchůdců nabídl procesor Intel Atom na architektuře x86, který umožňoval lepší kompatibilitu s aplikacemi. Díky ceně začínající na 499 dolarech se jednalo o cenově nejdostupnější produkt tohoto druhu od Microsoftu, který na rozdíl od dražších zařízení Surface cílil především na studenty a rodiny. Původně byl tablet dodáván s operačním systémem Windows 8.1, nedlouho po uvedení na trh však došlo k vydání aktualizace na Windows 10.

Otazník v současné době visí také nad chytrým náramkem Microsoft Band 2, který je na americkém trhu rovněž hůře dostupný. V tomto případě výrobce pouze oznámil, že dodávky jsou v současné době omezené, ale zatím nebylo potvrzeno, že by měl v plánu zcela ukončit výrobu. Už delší dobu se v souvislosti s Microsoftem také často mluví o smartphonu, který údajně ponese název Surface Phone a bude primárně zaměřen na podnikovou sféru.

Zdroj: Zdnet.com
reklama