www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Microsoft aktualizoval aplikace Office pro Android

Microsoft aktualizoval aplikace Office pro Android
, , aktualita
Trojice aplikací Word, Excel a PowerPoint pro systém Android byla tento týden aktualizována na verzi 16.0.7030.1014, která přináší možnost exportu do formátů OpenDocument, připínání souborů na hlavní obrazovku, barevnější formátování a další novinky.
reklama
Microsoft už dlouhou dobu nabízí sadu Office také pro smartphony a tablety s operačním systémem Android. Jejich uživatelé od tohoto týdne mohou aktualizovat na verzi 16.0.7030.1014, která už je dostupná v obchodě s aplikacemi Google Play Store. Update se týká aplikací Word, Excel a PowerPoint, jejichž uživatelé mohou těžit z řady nových funkcí a vylepšení.

Užitečnou funkcí, kterou můžete znát z desktopových verzí programů Office, je možnost připnutí často používaných souborů na hlavní obrazovku, takže k nim máte rychlý přístup třeba hned při spuštění aplikace. Při vytváření nebo úpravách ocení uživatelé značně rozšířenou nabídku barev fontů, tvarů a dalších formátovacích možností. U prezentací navíc přibyla možnost změny barvy pozadí.

K dalším vylepšením došlo v oblasti kompatibility s různými formáty. Nově jsou podporovány soubory chráněné pomocí technologie IRM (Správa přístupových práv k informacím), což je obdoba DRM. Word teď zvládne otevřít i prostý text ve formátu .txt, Excel si zase poradí s tabulkami obsahující objekty ActiveX Control. A důležitou novinkou mobilních Office je také možnost exportu do formátů OpenDocument (.ods, .odt, .odp), což samozřejmě znamená lepší kompatibilitu s programy jako OpenOffice či LibreOffice.

Na závěr nutno upozornit, že rozšíření barev a podpora souborů s IRM se týká jen odběratelů Office 365, ostatní novinky ovšem může vyzkoušet každý. Pokud už máte aplikace Word, Excel a PowerPoint pro Android stažené, stačí je aktualizovat na verzi 16.0.7030.1014přes Google Play Store. V opačném případě si je můžete do svého telefonu či tabletu zdarma stáhnout.

Zdroj: Microsoft.com
reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik