Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microsoft aktualizoval aplikace Office pro Android

29.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Trojice aplikací Word, Excel a PowerPoint pro systém Android byla tento týden aktualizována na verzi 16.0.7030.1014, která přináší možnost exportu do formátů OpenDocument, připínání souborů na hlavní obrazovku, barevnější formátování a další novinky.
Microsoft už dlouhou dobu nabízí sadu Office také pro smartphony a tablety s operačním systémem Android. Jejich uživatelé od tohoto týdne mohou aktualizovat na verzi 16.0.7030.1014, která už je dostupná v obchodě s aplikacemi Google Play Store. Update se týká aplikací Word, Excel a PowerPoint, jejichž uživatelé mohou těžit z řady nových funkcí a vylepšení.

Užitečnou funkcí, kterou můžete znát z desktopových verzí programů Office, je možnost připnutí často používaných souborů na hlavní obrazovku, takže k nim máte rychlý přístup třeba hned při spuštění aplikace. Při vytváření nebo úpravách ocení uživatelé značně rozšířenou nabídku barev fontů, tvarů a dalších formátovacích možností. U prezentací navíc přibyla možnost změny barvy pozadí.

K dalším vylepšením došlo v oblasti kompatibility s různými formáty. Nově jsou podporovány soubory chráněné pomocí technologie IRM (Správa přístupových práv k informacím), což je obdoba DRM. Word teď zvládne otevřít i prostý text ve formátu .txt, Excel si zase poradí s tabulkami obsahující objekty ActiveX Control. A důležitou novinkou mobilních Office je také možnost exportu do formátů OpenDocument (.ods, .odt, .odp), což samozřejmě znamená lepší kompatibilitu s programy jako OpenOffice či LibreOffice.

Na závěr nutno upozornit, že rozšíření barev a podpora souborů s IRM se týká jen odběratelů Office 365, ostatní novinky ovšem může vyzkoušet každý. Pokud už máte aplikace Word, Excel a PowerPoint pro Android stažené, stačí je aktualizovat na verzi 16.0.7030.1014přes Google Play Store. V opačném případě si je můžete do svého telefonu či tabletu zdarma stáhnout.

Zdroj: Microsoft.com
reklama