www.svetmobilne.cz
>
>

Microlino, elektrická verze BMW Isetta, smí na silnice

Microlino, elektrická verze BMW Isetta, smí na silnice
, , aktualita
Společnost Micro Mobility Systems AG před dvěma lety představila koncept elektromobilu Microlino. Jeho design vychází z legendárního vozítka BMW Isetta. Elektromobil prošel evropskou homologací a již brzy se bude vyrábět.
K oblíbeným
reklama
Jak už je tomu zvykem, věci občas zaberou delší dobu než se původně předpokládalo. To se stalo i novému elektromobilu Microlino, jehož design navazuje na malé vozítko BMW Isetta z 50. let minulého století. Má i výklopné dveře na přídi vozu, které byly důvodem ke zdržení. Chvíli totiž trvalo, než se společnosti podařilo získat na automobil evropskou homologaci. To se podařilo a výroba může začít.
 
Microlino

Microlino si zachovává i malé rozměry, takže na délku bude mít jen 2,4 metru a bude možné ho parkovat i kolmo k silnici podobně jako první generaci Smartu. Jeho hmotnost činí 450 kilogramů, nicméně v tom není započítán řidič (v EU se hmotnost aut běžně udává i se 75kg řidičem a zavazadly) a dokonce ani baterie, která tuto hodnotu jistě navýší o pár desítek kilogramů.
 
Microlino

Vozítko si totiž bude možné zakoupit s 8,8kWh nebo větší 14,4kWh baterií. Výrobci se na silnici podařilo dosáhnout dojezdu 126, resp. 202 kilometrů, což je na městské vozítko tak akorát (asi nikdo s tím nebude jezdit na dovolenou do Chorvatska nebo přes půl republiky). Cena vozítka činí 12000 EUR. Předprodej bude zahájen už letos ve Švýcarsku a počátkem příštího roku v Německu.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala