Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Microlino, elektrická verze BMW Isetta, smí na silnice

30.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Micro Mobility Systems AG před dvěma lety představila koncept elektromobilu Microlino. Jeho design vychází z legendárního vozítka BMW Isetta. Elektromobil prošel evropskou homologací a již brzy se bude vyrábět.
Jak už je tomu zvykem, věci občas zaberou delší dobu než se původně předpokládalo. To se stalo i novému elektromobilu Microlino, jehož design navazuje na malé vozítko BMW Isetta z 50. let minulého století. Má i výklopné dveře na přídi vozu, které byly důvodem ke zdržení. Chvíli totiž trvalo, než se společnosti podařilo získat na automobil evropskou homologaci. To se podařilo a výroba může začít.
 
Microlino

Microlino si zachovává i malé rozměry, takže na délku bude mít jen 2,4 metru a bude možné ho parkovat i kolmo k silnici podobně jako první generaci Smartu. Jeho hmotnost činí 450 kilogramů, nicméně v tom není započítán řidič (v EU se hmotnost aut běžně udává i se 75kg řidičem a zavazadly) a dokonce ani baterie, která tuto hodnotu jistě navýší o pár desítek kilogramů.
 
Microlino

Vozítko si totiž bude možné zakoupit s 8,8kWh nebo větší 14,4kWh baterií. Výrobci se na silnici podařilo dosáhnout dojezdu 126, resp. 202 kilometrů, což je na městské vozítko tak akorát (asi nikdo s tím nebude jezdit na dovolenou do Chorvatska nebo přes půl republiky). Cena vozítka činí 12000 EUR. Předprodej bude zahájen už letos ve Švýcarsku a počátkem příštího roku v Německu.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama