www.svetmobilne.cz
>
>

Michael Schumacher dnes slaví 50 let

Michael Schumacher dnes slaví 50 let
, , aktualita
Legendární pilot Formule 1, Němec Michael Schumacher, dnes slaví své 50. narozeniny. Spolu s tím jeho rodina nechala zveřejnil mobilní aplikaci pro Android i Apple iOS, která oslavuje jeho úspěchy.
reklama
Přesně před 50 lety, 3. ledna 1969, se narodil Michael Schumacher, legendární pilot Formule 1. Je sedminásobným mistrem světa a stále nejúspěšnějším pilotem v nejrůznějších statistikách. Na paty mu ale začíná šlapat Lewis Hamilton, který by ale potřeboval tak další 2-3 sezóny, aby většinu z nich překonal, udrží-li svou laťku. Ale zpátky k Schumacherovi. Ten začal jezdit Formuli 1 v roce 1991 za stáj Jordan. Za Benetton pak v roce 1994 a 1995 získal titul mistra světa a od roku 1996 závodil za Ferrari, za které jezdil do roku 2006, přičemž zde získal dalších 5 titulů mistra světa a jde o jeho nejslavnější období, ve kterém bojoval zejména proti Miku Häkinnenovi.
 
Michael Schumacher ve Ferrari
 
autor: Jeff Wunrow from Minneapolis, MN, USA [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
V letech 2010-2012 ještě závodil za Mercedes, ale to spíše jeho kariéře uškodilo, neboť nedokázal navázat na své předchozí úspěchy. Se Schumacherem je nyní nicméně spojována zejména jeho velmi vážná nehoda při lyžování v Alpách, která se stala téměř přesně před 5 lety (jen chvíli před jeho 45. narozeninami). Bylo to 29. prosince 2013 a od té doby se Schumacher už neukazuje na veřejnosti. Dlouho byl v kómatu a nyní rodina pečlivě střeží všechny informace o jeho zdraví. Michael je prý schopen mírně komunikovat se svým okolím (patrně ale nikoli slovně) a nepřeje si, aby fanoušci i celý okolní svět věděli, jak na tom je. Proto se kolem jeho stavu rojí pouze spekulace.
 
Michael Schumacher
 
autorka: Susanne Kauz [CC BY-SA 2.5], přes Wikimedia Commons
 
Víme však, že nyní žije se svou ženou v ústraní a podle všeho není schopen chůze, přičemž jeho léčba údajně vychází na 50 tisíc liber týdně. Rodina také k jeho 50. narozeninám nechala vytvořit mobilní aplikaci, která rekapituluje Schumacherův život. Dostupná je pro Android i iOS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala