Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Michael Schumacher dnes slaví 50 let

3.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Legendární pilot Formule 1, Němec Michael Schumacher, dnes slaví své 50. narozeniny. Spolu s tím jeho rodina nechala zveřejnil mobilní aplikaci pro Android i Apple iOS, která oslavuje jeho úspěchy.
Přesně před 50 lety, 3. ledna 1969, se narodil Michael Schumacher, legendární pilot Formule 1. Je sedminásobným mistrem světa a stále nejúspěšnějším pilotem v nejrůznějších statistikách. Na paty mu ale začíná šlapat Lewis Hamilton, který by ale potřeboval tak další 2-3 sezóny, aby většinu z nich překonal, udrží-li svou laťku. Ale zpátky k Schumacherovi. Ten začal jezdit Formuli 1 v roce 1991 za stáj Jordan. Za Benetton pak v roce 1994 a 1995 získal titul mistra světa a od roku 1996 závodil za Ferrari, za které jezdil do roku 2006, přičemž zde získal dalších 5 titulů mistra světa a jde o jeho nejslavnější období, ve kterém bojoval zejména proti Miku Häkinnenovi.
 
Michael Schumacher ve Ferrari
 
autor: Jeff Wunrow from Minneapolis, MN, USA [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
V letech 2010-2012 ještě závodil za Mercedes, ale to spíše jeho kariéře uškodilo, neboť nedokázal navázat na své předchozí úspěchy. Se Schumacherem je nyní nicméně spojována zejména jeho velmi vážná nehoda při lyžování v Alpách, která se stala téměř přesně před 5 lety (jen chvíli před jeho 45. narozeninami). Bylo to 29. prosince 2013 a od té doby se Schumacher už neukazuje na veřejnosti. Dlouho byl v kómatu a nyní rodina pečlivě střeží všechny informace o jeho zdraví. Michael je prý schopen mírně komunikovat se svým okolím (patrně ale nikoli slovně) a nepřeje si, aby fanoušci i celý okolní svět věděli, jak na tom je. Proto se kolem jeho stavu rojí pouze spekulace.
 
Michael Schumacher
 
autorka: Susanne Kauz [CC BY-SA 2.5], přes Wikimedia Commons
 
Víme však, že nyní žije se svou ženou v ústraní a podle všeho není schopen chůze, přičemž jeho léčba údajně vychází na 50 tisíc liber týdně. Rodina také k jeho 50. narozeninám nechala vytvořit mobilní aplikaci, která rekapituluje Schumacherův život. Dostupná je pro Android i iOS.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama