www.svetmobilne.cz
>
>

Michael Schumacher dnes slaví 50 let

Michael Schumacher dnes slaví 50 let
, , aktualita
Legendární pilot Formule 1, Němec Michael Schumacher, dnes slaví své 50. narozeniny. Spolu s tím jeho rodina nechala zveřejnil mobilní aplikaci pro Android i Apple iOS, která oslavuje jeho úspěchy.
K oblíbeným
reklama
Přesně před 50 lety, 3. ledna 1969, se narodil Michael Schumacher, legendární pilot Formule 1. Je sedminásobným mistrem světa a stále nejúspěšnějším pilotem v nejrůznějších statistikách. Na paty mu ale začíná šlapat Lewis Hamilton, který by ale potřeboval tak další 2-3 sezóny, aby většinu z nich překonal, udrží-li svou laťku. Ale zpátky k Schumacherovi. Ten začal jezdit Formuli 1 v roce 1991 za stáj Jordan. Za Benetton pak v roce 1994 a 1995 získal titul mistra světa a od roku 1996 závodil za Ferrari, za které jezdil do roku 2006, přičemž zde získal dalších 5 titulů mistra světa a jde o jeho nejslavnější období, ve kterém bojoval zejména proti Miku Häkinnenovi.
 
Michael Schumacher ve Ferrari
 
autor: Jeff Wunrow from Minneapolis, MN, USA [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
V letech 2010-2012 ještě závodil za Mercedes, ale to spíše jeho kariéře uškodilo, neboť nedokázal navázat na své předchozí úspěchy. Se Schumacherem je nyní nicméně spojována zejména jeho velmi vážná nehoda při lyžování v Alpách, která se stala téměř přesně před 5 lety (jen chvíli před jeho 45. narozeninami). Bylo to 29. prosince 2013 a od té doby se Schumacher už neukazuje na veřejnosti. Dlouho byl v kómatu a nyní rodina pečlivě střeží všechny informace o jeho zdraví. Michael je prý schopen mírně komunikovat se svým okolím (patrně ale nikoli slovně) a nepřeje si, aby fanoušci i celý okolní svět věděli, jak na tom je. Proto se kolem jeho stavu rojí pouze spekulace.
 
Michael Schumacher
 
autorka: Susanne Kauz [CC BY-SA 2.5], přes Wikimedia Commons
 
Víme však, že nyní žije se svou ženou v ústraní a podle všeho není schopen chůze, přičemž jeho léčba údajně vychází na 50 tisíc liber týdně. Rodina také k jeho 50. narozeninám nechala vytvořit mobilní aplikaci, která rekapituluje Schumacherův život. Dostupná je pro Android i iOS.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster
Automobilka Tesla v letošním lednu ukončila svůj provizní systém, protože byl příliš drahý. Teď se to ale mění a uvádí novou variantu. Za doporučení lze získat nabíjení zdarma, Model Y i nový Roadster.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos
Motorola údajně připravuje první smartphone, ve kterém použije procesor Exynos od konkurenčního Samsungu. Půjde o zajímavý model střední třídy vybavený 48MPx fotoaparátem umístěním v „průstřelu“ displeje.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik