www.svetmobilne.cz
>
>

MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem

MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem
, , aktualita
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
reklama
Legendární britská automobilka MG se nezvládla samostatně udržet na trhu automobilů a z někdejšího výrobce britských sportovních vozů je nyní čínský výrobce vcelku běžných aut. Majitelem značky je nyní totiž čínská společnost SAIC. Jedním z modelů je SUV ZS, které nově dostává elektrickou variantu MG eZS. Je totiž nutno říci, že Čína se doslova zešílela do elektromobilů a stala se doslova elektromobilovou velmocí. Otázkou je ekologický dopad zde vyráběné elektřiny, nicméně pomáhá to trochu řešit extrémně špatné ovzduší v centrech měst a hlučnost (je až překvapivé, jaké je zde díky elektrickým motorkám ticho).
 
MG eZS
 
O MG eZS toho nicméně zatím moc nevíme, zveřejněny byly jen základní detaily. Vůz má na délku přibližně 4,3 metru a jeho elektromotor je schopen vyvinout maximální výkon 110 kW a točivý moment 350 Nm. To by mělo stačit na to, aby se vůz ocitnul na 50km/h rychlosti za 3,1 sekundy. Dle normy NEDC by měl ujet 266 až 268 mil (údaje se rozchází), což je po přepočtu 430 km. Pochopitelně, tato norma je na hony vzdálená realitě, takže v praxi bude možné očekávat spíše tak do 350 km. Vozy MG se u nás v ČR sice neprodávají, ale to neznamená, že bychom se s nimi v Evropě nesetkali. Prodávají se např. v Británii a ačkoli o dostupnosti eZS nepadla řeč, je možné, že se zde později objeví.
 
MG eZS
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik