www.svetmobilne.cz
>
>

MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem

MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem
, , aktualita
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
K oblíbeným
reklama
Legendární britská automobilka MG se nezvládla samostatně udržet na trhu automobilů a z někdejšího výrobce britských sportovních vozů je nyní čínský výrobce vcelku běžných aut. Majitelem značky je nyní totiž čínská společnost SAIC. Jedním z modelů je SUV ZS, které nově dostává elektrickou variantu MG eZS. Je totiž nutno říci, že Čína se doslova zešílela do elektromobilů a stala se doslova elektromobilovou velmocí. Otázkou je ekologický dopad zde vyráběné elektřiny, nicméně pomáhá to trochu řešit extrémně špatné ovzduší v centrech měst a hlučnost (je až překvapivé, jaké je zde díky elektrickým motorkám ticho).
 
MG eZS
 
O MG eZS toho nicméně zatím moc nevíme, zveřejněny byly jen základní detaily. Vůz má na délku přibližně 4,3 metru a jeho elektromotor je schopen vyvinout maximální výkon 110 kW a točivý moment 350 Nm. To by mělo stačit na to, aby se vůz ocitnul na 50km/h rychlosti za 3,1 sekundy. Dle normy NEDC by měl ujet 266 až 268 mil (údaje se rozchází), což je po přepočtu 430 km. Pochopitelně, tato norma je na hony vzdálená realitě, takže v praxi bude možné očekávat spíše tak do 350 km. Vozy MG se u nás v ČR sice neprodávají, ale to neznamená, že bychom se s nimi v Evropě nesetkali. Prodávají se např. v Británii a ačkoli o dostupnosti eZS nepadla řeč, je možné, že se zde později objeví.
 
MG eZS
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře