www.svetmobilne.cz
>
>

MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem

MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem
, , aktualita
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
reklama
Legendární britská automobilka MG se nezvládla samostatně udržet na trhu automobilů a z někdejšího výrobce britských sportovních vozů je nyní čínský výrobce vcelku běžných aut. Majitelem značky je nyní totiž čínská společnost SAIC. Jedním z modelů je SUV ZS, které nově dostává elektrickou variantu MG eZS. Je totiž nutno říci, že Čína se doslova zešílela do elektromobilů a stala se doslova elektromobilovou velmocí. Otázkou je ekologický dopad zde vyráběné elektřiny, nicméně pomáhá to trochu řešit extrémně špatné ovzduší v centrech měst a hlučnost (je až překvapivé, jaké je zde díky elektrickým motorkám ticho).
 
MG eZS
 
O MG eZS toho nicméně zatím moc nevíme, zveřejněny byly jen základní detaily. Vůz má na délku přibližně 4,3 metru a jeho elektromotor je schopen vyvinout maximální výkon 110 kW a točivý moment 350 Nm. To by mělo stačit na to, aby se vůz ocitnul na 50km/h rychlosti za 3,1 sekundy. Dle normy NEDC by měl ujet 266 až 268 mil (údaje se rozchází), což je po přepočtu 430 km. Pochopitelně, tato norma je na hony vzdálená realitě, takže v praxi bude možné očekávat spíše tak do 350 km. Vozy MG se u nás v ČR sice neprodávají, ale to neznamená, že bychom se s nimi v Evropě nesetkali. Prodávají se např. v Británii a ačkoli o dostupnosti eZS nepadla řeč, je možné, že se zde později objeví.
 
MG eZS
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik