Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem

19.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
Legendární britská automobilka MG se nezvládla samostatně udržet na trhu automobilů a z někdejšího výrobce britských sportovních vozů je nyní čínský výrobce vcelku běžných aut. Majitelem značky je nyní totiž čínská společnost SAIC. Jedním z modelů je SUV ZS, které nově dostává elektrickou variantu MG eZS. Je totiž nutno říci, že Čína se doslova zešílela do elektromobilů a stala se doslova elektromobilovou velmocí. Otázkou je ekologický dopad zde vyráběné elektřiny, nicméně pomáhá to trochu řešit extrémně špatné ovzduší v centrech měst a hlučnost (je až překvapivé, jaké je zde díky elektrickým motorkám ticho).
 
MG eZS
 
O MG eZS toho nicméně zatím moc nevíme, zveřejněny byly jen základní detaily. Vůz má na délku přibližně 4,3 metru a jeho elektromotor je schopen vyvinout maximální výkon 110 kW a točivý moment 350 Nm. To by mělo stačit na to, aby se vůz ocitnul na 50km/h rychlosti za 3,1 sekundy. Dle normy NEDC by měl ujet 266 až 268 mil (údaje se rozchází), což je po přepočtu 430 km. Pochopitelně, tato norma je na hony vzdálená realitě, takže v praxi bude možné očekávat spíše tak do 350 km. Vozy MG se u nás v ČR sice neprodávají, ale to neznamená, že bychom se s nimi v Evropě nesetkali. Prodávají se např. v Británii a ačkoli o dostupnosti eZS nepadla řeč, je možné, že se zde později objeví.
 
MG eZS
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama