Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Messenger pro Android se převlékl do Material Designu

8.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Po dlouhém testování získá aplikace Facebook Messenger pro Android nové uživatelské rozhraní splňující pravidla Material Designu. Aktualizace by měla ke všem uživatelům dorazit v těchto dnech.
Messenger od Facebooku patří k nejpoužívanějším mobilním aplikacím, není tedy divu, že vývojáři při implementování větších změn postupují velmi ostražitě, případná chyba by totiž postihla až několik miliard uživatelů po celém světě. O výraznějším redesignu aplikace ve stylu Material Designu se mluví už měsíce, dlouho se ovšem nové uživatelské rozhraní objevovalo jen beta testerům, a to ještě jen velmi malé skupince.

Testování je ovšem nyní nejspíš u konce a novou verzi Messengeru si budou moct brzy stáhnout všichni uživatelé. David Marcus, jeden z vývojářů, totiž kde jinde než na svém facebookovém profilu zveřejnil informaci, že už tento týden bude vydána nová aktualizace této aplikace pro Android. Alfou i omegou tohoto updatu bude právě redesign a z páru zveřejněných screenshotů se můžete podívat, jak to bude vypadat:

Připomeňme si, že Material Design jsou jakási nezávazná pravidla pro vývojáře vytvořená Googlem. Ideálním, i když jen těžko dosažitelným stavem je, aby tak vypadaly všechny aplikace pro Android. Počet aplikací s Material Designem ovšem narůstá a Messenger je jedním z největších takových počinů. Proměna uživatelského rozhraní je opravdu výrazná, typická kombinace modré a bílé barvy ovšem zůstala.

Aktualizace pro Messenger od Facebooku vyjde začátkem tohoto týdne a bude samozřejmě zdarma stažitelná z Google Play Store. I vydávání nové verze bude nejspíš probíhat postupně, takže než bude update nabídnut všem uživatelům, může uplynout několik dnů, v krajním případě třeba i týdnů.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama