www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.

Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
, , aktualita
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz pomohla vylepšit bezpečnost horolezců a turistů na nejvyšší sopce na světě, Ojos de Salado v Chile (ta měří 6893 metrů), díky instalaci čtyř rádiových stanic. Ty umožní v případě nutnosti rádiové spojení s dalšími stanicemi a snazší dostupnost pomoci. Tohoto úkolu se hostila expedice, kterou vedl Matthias Jeschke, a využila k tomu dva speciálně upravené vozy Mercedes-Benz Unimog U5023. Ty nejprve vyjely do výšky 6100 metrů do výškového tábora Amistad, kam vyvezly tyto stanice a odtud pak pokračoval pokus o rekord.
 
Mercedes-Benz Unimog U5023
 
Vozy tak jely nahoru dál, přičemž byly vybaveny speciálními pneumatikami, silnými navijáky a dokonce tu byl i systém, který dokázal posouvat těžištěm vozu podle potřeby a distribuovat hmotnost do jiných míst. O tyto systémy se postarali specialisté z Unimog Museum, AS Söder (výrobce karoserií Unimogů) a týmu vyvíjejícího tuto řadu pracovních vozidel. Týmu se tak podařilo překonat vlastní výškový rekord, který zajel v roce 2014 s vozy Mercedes-Benz Zetros v roce 2014.
 
Mercedes-Benz Unimog U5023
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19 Apple varuje před poklesem příjmů, viníkem je koronavirus Covid-19
Koronavirus COVID-19 ovlivňuje i samotný průmysl, odkládají se veletrhy, uvádění nových produktů a klesají i příjmy. Právě před tím varuje své investory společnost Apple a je jen otázkou, nakolik se odsune uvedení nových iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala Tesla vrátila autopilota do ojetého auta, negativní publicita zabrala
Negativní publicita občas přinutí společnosti změnit názor a to se stalo i v případě Tesly. Ta majiteli ojetého vozu Model S 75D odstranila autopilota, za kterého údajně nezaplatil. Teď mu ho vrací zpět.
17.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala