Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.

26.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
Automobilka Mercedes-Benz pomohla vylepšit bezpečnost horolezců a turistů na nejvyšší sopce na světě, Ojos de Salado v Chile (ta měří 6893 metrů), díky instalaci čtyř rádiových stanic. Ty umožní v případě nutnosti rádiové spojení s dalšími stanicemi a snazší dostupnost pomoci. Tohoto úkolu se hostila expedice, kterou vedl Matthias Jeschke, a využila k tomu dva speciálně upravené vozy Mercedes-Benz Unimog U5023. Ty nejprve vyjely do výšky 6100 metrů do výškového tábora Amistad, kam vyvezly tyto stanice a odtud pak pokračoval pokus o rekord.
 
Mercedes-Benz Unimog U5023
 
Vozy tak jely nahoru dál, přičemž byly vybaveny speciálními pneumatikami, silnými navijáky a dokonce tu byl i systém, který dokázal posouvat těžištěm vozu podle potřeby a distribuovat hmotnost do jiných míst. O tyto systémy se postarali specialisté z Unimog Museum, AS Söder (výrobce karoserií Unimogů) a týmu vyvíjejícího tuto řadu pracovních vozidel. Týmu se tak podařilo překonat vlastní výškový rekord, který zajel v roce 2014 s vozy Mercedes-Benz Zetros v roce 2014.
 
Mercedes-Benz Unimog U5023
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama