www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.

Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
, , aktualita
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mercedes-Benz pomohla vylepšit bezpečnost horolezců a turistů na nejvyšší sopce na světě, Ojos de Salado v Chile (ta měří 6893 metrů), díky instalaci čtyř rádiových stanic. Ty umožní v případě nutnosti rádiové spojení s dalšími stanicemi a snazší dostupnost pomoci. Tohoto úkolu se hostila expedice, kterou vedl Matthias Jeschke, a využila k tomu dva speciálně upravené vozy Mercedes-Benz Unimog U5023. Ty nejprve vyjely do výšky 6100 metrů do výškového tábora Amistad, kam vyvezly tyto stanice a odtud pak pokračoval pokus o rekord.
 
Mercedes-Benz Unimog U5023
 
Vozy tak jely nahoru dál, přičemž byly vybaveny speciálními pneumatikami, silnými navijáky a dokonce tu byl i systém, který dokázal posouvat těžištěm vozu podle potřeby a distribuovat hmotnost do jiných míst. O tyto systémy se postarali specialisté z Unimog Museum, AS Söder (výrobce karoserií Unimogů) a týmu vyvíjejícího tuto řadu pracovních vozidel. Týmu se tak podařilo překonat vlastní výškový rekord, který zajel v roce 2014 s vozy Mercedes-Benz Zetros v roce 2014.
 
Mercedes-Benz Unimog U5023
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala