www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz testuje autonomní silničářské vozy pro odklízení sněhu

Mercedes-Benz testuje autonomní silničářské vozy pro odklízení sněhu
, , aktualita
Autonomní řízení vozů se nyní zkouší u další kategorie vozidel. Automobilka Mercedes-Benz takto zkouší provoz autonomních silničářských nákladních vozidel pro odklízení napadaného sněhu v Immendingenu.
K oblíbeným
reklama
I když do plně autonomních aut máme ještě hodně daleko, vývoj postupně pokračuje a automobilka Mercedes-Benz představuje další svůj projekt. Jde o nákladní auta pro silničáře, které mají samy odklízet sníh. Prozatím půjde ale o test s velmi výrazným omezením testovací plochy v Immendingenu. Vozy totiž nevyjedou na reálné silnice, ale jen na testovací dráhu Mercedesu. 
 
Mercedes-Benz Arocs pro silničáře
 
Celkově se budou dva autonomní vozy Mercedes-Benz Arocs starat o noční odklízení plochy o rozloze 20 hektarů tak, aby byla ráno bez sněhu a ledu. Auta budou nadále pod dohledem specialistů, ta by však i při velmi nepříznivém počasí měla dobře vědět, kde se právě nachází. V závislosti na podmínkách by se měla pohybovat s centimetrovou přesností a shrnovat sníh přesně s okrajem dráhy. Na projektu AXYARD spolupracuje Daimler Trucks s Lab1886.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty Karanténa v Austrálii: za bezdůvodnou jízdu autem vysoké pokuty
Porušování dopravních předpisů v Austrálii vyjde hodně draho. A totéž se týká i porušování karantény v nynější koronavirové pandemii. Jízdy autem, které nejsou nutné, se totiž trestají nemalými pokutami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design Apple iPhone 12 Pro by údajně měl dostat LiDAR a hranatější design
Zhruba za půl roku by měly být představeny nové iPhony 12 a postupně unikají informace o nich. Jeden z posledních úniků naznačuje, že by měly dostat LiDAR, který si už našel své místo na novém iPadu Pro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G TCL doplňuje 10L a 10 Pro o nový model 10 5G
Společnost TCL přichází se třemi novými telefony řady 10. Zatímco o modelech 10L a 10 Pro jsme věděli už nějakou dobu, nyní přichází s novými informacemi ohledně modelu 10 5G. Jak už napovídá název, nabídne 5G připojení.
7.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled Crash test dodávky Mercedes se 770 kg betonu vzadu. Není to hezký pohled
Ve Švýcarsku se rozhodli provést zajímavý crash test. Vzali starší dodávku Mercedes-Benz Vito, naložili ji 770 kilogramy betonových květináčů a v rychlosti 50 km/h poslali proti zdi. Asi tušíte, že to nedopadlo moc dobře.
7.4.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15 Redmi Band: nový fitness náramek za pouhých $15
Low-endová značka Redmi představila svůj první náramek Redmi Band. Přináší ještě nižší cenu než jeho dražší bratříček Mi Band 4. Přesto má např. 1,08" barevný displej a vydrží na 14 dní provozu.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala