www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz testuje autonomní silničářské vozy pro odklízení sněhu

Mercedes-Benz testuje autonomní silničářské vozy pro odklízení sněhu
, , aktualita
Autonomní řízení vozů se nyní zkouší u další kategorie vozidel. Automobilka Mercedes-Benz takto zkouší provoz autonomních silničářských nákladních vozidel pro odklízení napadaného sněhu v Immendingenu.
K oblíbeným
reklama
I když do plně autonomních aut máme ještě hodně daleko, vývoj postupně pokračuje a automobilka Mercedes-Benz představuje další svůj projekt. Jde o nákladní auta pro silničáře, které mají samy odklízet sníh. Prozatím půjde ale o test s velmi výrazným omezením testovací plochy v Immendingenu. Vozy totiž nevyjedou na reálné silnice, ale jen na testovací dráhu Mercedesu. 
 
Mercedes-Benz Arocs pro silničáře
 
Celkově se budou dva autonomní vozy Mercedes-Benz Arocs starat o noční odklízení plochy o rozloze 20 hektarů tak, aby byla ráno bez sněhu a ledu. Auta budou nadále pod dohledem specialistů, ta by však i při velmi nepříznivém počasí měla dobře vědět, kde se právě nachází. V závislosti na podmínkách by se měla pohybovat s centimetrovou přesností a shrnovat sníh přesně s okrajem dráhy. Na projektu AXYARD spolupracuje Daimler Trucks s Lab1886.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář