Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mercedes-Benz představuje hot-hatch A35 4MATIC

20.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Automobilka Mercedes bude mít v nabídce dva hot-hatche třídy A. Zatím se čeká na model A45 4MATIC, nicméně už nyní se objevuje o něco slabší, ale stále hodně výkonný A35 4MATIC. Bude mít přes 300 koní a pohon 4 kol.
V roce 2012 představil Mercedes-Benz extrémně výkonný hot-hatch A45 4MATIC, který překvapil velmi vysokým výkonem dolovaným ze svého dvoulitrového čtyřválce. U nové generace třídy A si na tuto vrcholnou verzi budeme muset zatím počkat, představila se však trochu slabší varianta A35 4MATIC. I ta ale bude ve své třídě patřit k tomu hodně výkonnému. Její motor řady M260 totiž z objemu 1991 cm3 dokáže díky twin-scroll turbodmychadlu dostat až 228 kW při 5800 až 6100 otáčkách za minutu. Točivý moment pak vrcholí hodnotou 400 Nm, která je dosahovaná od 3000 do 4000 otáček.
 
Mercedes-Benz A35 4MATIC
 
Vůz má pohon na všechna čtyři kola, většinu času ale funguje jako předokolka. Pokud by to náhodou nezvládala, spojka připojí i zadní kola a umí na ně poslat až 50 % točivého momentu. Jde o elektromechanický systém, který by měl být svižnější než elektrohydraulický. O řazení se tu stará 7stupňová dvojspojková převodovka AMG PowerShift.
 
Mercedes-Benz A35 4MATIC
 
Auto má také 4 různá nastavení ovlivňující celkové chování vozu. Slippery vyhlazuje přeřazování a snižuje výkon pro jízdu na kluzkém povrchu, Comfort je pak určen pro běžnou jízdu. Sport přitvrdí tlumiče a zostří reakce motoru i řízení, Sport+ přidá i meziplyn a zvýší hlučnost výfuku. Samozřejmostí je i přibrzďování vnitřního kola pro eliminaci nedotáčivosti.
 
Mercedes-Benz A35 4MATIC
 
A35 4MATIC jezdí na 18palcových kolech a mírní ho v rozletu kotoučové brzdy s průměrem 350 mm na předních kolech a 330 mm na zadních. V případě přední nápravy jsou čtyřpístkové, vzadu jednopístkové. Automobil dokáže jet až 250 km/h a na stokilometrovou rychlost se rozjede za 4,7 sekundy. Udávaná spotřeba je jen 7,3-7,4 litru na 100 km.
 
Mercedes-Benz A35 4MATIC
 
V interiéru je velký displej a volant se spoustou tlačítek včetně dotykových a uživatelsky konfigurovatelných. Podporován je i systém MBUX a možnost ovládání hlasem pomocí příkazu “Hey, Mercedes”. AMG Track Pace pak využívá MBUX k záznamu až 80 parametrů v průběhu jízdy.
 
Mercedes-Benz A35 4MATIC
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama