www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz EQS králem reálného dojezdu, překonává i Teslu

Mercedes-Benz EQS králem reálného dojezdu, překonává i Teslu
, , aktualita
V Edmunds testují reálný dojezd elektromobilů a první příčku převzal Mercedes-Benz EQS. Tento elektrický sedan dokonce překonal výrobcem udávanou hodnotu dojezdu, a to o stěží uvěřitelných 116 km.
K oblíbeným
reklama
Dojezd elektromobilů je velmi často diskutovaným tématem. Na Edmunds.com se tomuto tématu také věnují a mají zde žebříček elektromobilů podle jejich skutečného dojezdu. Ten je třeba ale brát lehce s rezervou, protože auta jsou testována sice na stejné trase, ale ne vždy za stejných podmínek. Někde tak může být dojezd ovlivněn větší mírou topení nebo naopak chlazení. Např. nejchladnější podmínky měl Rivian R1T s necelými 12 °C, nejtepleji mělo Audi RS e-tron GT s 25 °C. Nový král této tabulky, Mercedes-Benz EQS, měl ideálních 19,5 °C.
 
Mercedes-Benz EQS
 
Konkrétně šlo o základní model Mercedes-benz EQS 450+ bez přídavné výbavy, která by zvýšila jeho hmotnost, měl také pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 v rozměru 255/45 R20. Otázkou ale pochopitelně je, nakolik je testovací trasa odpovídající průměrným trasám a těm, které se testují při měření dle platných metodik. Toto může zahýbat dojezdy nahoru i dolů.
 
Výsledkem bylo, že i když Mercedes u tohoto vozu uvádí spotřebu dle EPA 35 kWh/100 mil (21,8 kWh/100 km), v testu vůz dosáhl 29,5 kWh/100 mil (18,3 kWh/100 km), což jsou velmi pěkné hodnoty. Je vidět, že to více odpovídá námi používané metodice WLTP, která hovoří o 15,8-19,8 kWh/100 km. Ještě zajímavější je to v dojezdu. Dle americké metodiky EPA má tento Mercedes ujet 350 mil (563 km), v testu ale ujel 422 mil (679 km) a papírový dojezd překonal o více než 20 %! Nezapomeňme na to, že metodika WLTP u téhož vozu udává dokonce 780 km.
 
EQS 450+ se tak dostal na první místo a překonává tak i dosavadního rekordmana, Teslu Model 3 Long Range s reálným dojezdem 345 mil (555 km). Získává tak náskok 77 mil (124 km), a to je opravdu hodně. Je ale dobré připomenout, že v žebříčku chybí Model S s nejdelším dojezdem, který by odhadem měl v tomto testu ujet 360-370 mil, přesto by to na Mercedes zdaleka nestačilo a chybělo by stále asi 55-60 mil. Zajímavou informací je totiž i to, že ani jedna Tesla nedokázala překonat své teoretické dojezdy, zatímco toto se povedlo všem ostatním elektromobilům s výjimkou jediného Polestaru 2 Performance.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala