www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz dodá Brémám 5 autobusů eCitaro se solid-state akumulátory

Mercedes-Benz dodá Brémám 5 autobusů eCitaro se solid-state akumulátory
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz si je svými technologiemi dost jistá, a proto už brzy dodá první várku elektrických autobusů, které mají být vybaveny pokrokovými solid-state akumulátory. Dostane je město Brémy.
K oblíbeným
reklama
Mnohým se sice zdá, že se v technologiích akumulátorů nedělají žádné pokroky, nicméně hustota Li-Ion článků stále roste a solid-state akumulátory, které opět vypadaly, že budou dlouho jen něčím na papíře a dobrých 10 let se ještě neobjeví, budou na trhu už velmi brzy. Některé elektromobily by je sice měly dostat už příští rok, ale to jsou většinou projekty (startupy), kde je hodně věcí nejistých. To Mercedes-Benz je přeci jen větší váha v automobilovém světě a jeho elektrické autobusy eCitaro by měly dostat solid-state články už počátkem roku 2022. Od jejich uvedení nás tak dělí už jen něco málo přes rok.
 
Mercedes-Benz eCitaro se solid-state akumulátory
 
První dávku 5 elektrobusů se solid-state akumulátory má dostat město Brémy. Autobusy budou mít 7 bateriových modulů, které celkem pojmou 441 kWh energie. Spolu s tím Mercedes-Benz vybuduje pět 150kW rychlonabíječek a tři mobilní 40kW nabíječky. Dodávka zahrnuje i servis vozidel. Akumulátory mají mít nadprůměrně vysokou hustotu i životnost, přesné údaje ale nebyly zveřejněny. Autobus dostane LED světla a jde o klasickou krátkou verzi o délce 12135 mm, šířce 2550 mm a výšce 3400 mm.
 
Bremer Straßenbahn AG (BSAG) přepraví denně 300 tisíc lidí pomocí 120 tramvají a asi 220 autobusů na 40 linkách o délce 500 km. Do roku 2025 by BSAG chtěl mít 50 % provozu zajištěno bezemisními dopravními prostředky (to by nemuselo být tak těžké, když 35 % vozového parku tvoří tramvaje).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI Přichází nová generace Škody Fabia, dostane i čtyřválec 1.5 TSI
Dnes byla představena 4. generace automobilu Škoda Fabia. Nabídne větší vnitřní rozměry, na svou třídu velmi objemný zavazadlový prostor, excelentní aerodynamiku a tentokrát se dostane i na čtyřválcové TSI s objemem 1,5 litru.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko Elektromobily NIO přichází do Evropy, jako první bude Norsko
Čínská automobilka NIO vyrábí elektromobily a v tomto roce poprvé zamíří mimo Čínu. První takovou zemí bude Norsko, kde jsou elektromobily prodejně velmi úspěšné. Je však nutno přiznat, že za to mohou daňové úlevy.
30.4.2021, aktualita, Milan Šurkala