www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz dodá Brémám 5 autobusů eCitaro se solid-state akumulátory

Mercedes-Benz dodá Brémám 5 autobusů eCitaro se solid-state akumulátory
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz si je svými technologiemi dost jistá, a proto už brzy dodá první várku elektrických autobusů, které mají být vybaveny pokrokovými solid-state akumulátory. Dostane je město Brémy.
K oblíbeným
reklama
Mnohým se sice zdá, že se v technologiích akumulátorů nedělají žádné pokroky, nicméně hustota Li-Ion článků stále roste a solid-state akumulátory, které opět vypadaly, že budou dlouho jen něčím na papíře a dobrých 10 let se ještě neobjeví, budou na trhu už velmi brzy. Některé elektromobily by je sice měly dostat už příští rok, ale to jsou většinou projekty (startupy), kde je hodně věcí nejistých. To Mercedes-Benz je přeci jen větší váha v automobilovém světě a jeho elektrické autobusy eCitaro by měly dostat solid-state články už počátkem roku 2022. Od jejich uvedení nás tak dělí už jen něco málo přes rok.
 
Mercedes-Benz eCitaro se solid-state akumulátory
 
První dávku 5 elektrobusů se solid-state akumulátory má dostat město Brémy. Autobusy budou mít 7 bateriových modulů, které celkem pojmou 441 kWh energie. Spolu s tím Mercedes-Benz vybuduje pět 150kW rychlonabíječek a tři mobilní 40kW nabíječky. Dodávka zahrnuje i servis vozidel. Akumulátory mají mít nadprůměrně vysokou hustotu i životnost, přesné údaje ale nebyly zveřejněny. Autobus dostane LED světla a jde o klasickou krátkou verzi o délce 12135 mm, šířce 2550 mm a výšce 3400 mm.
 
Bremer Straßenbahn AG (BSAG) přepraví denně 300 tisíc lidí pomocí 120 tramvají a asi 220 autobusů na 40 linkách o délce 500 km. Do roku 2025 by BSAG chtěl mít 50 % provozu zajištěno bezemisními dopravními prostředky (to by nemuselo být tak těžké, když 35 % vozového parku tvoří tramvaje).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h Čína ukázala maglev, který pojede 620 km/h
Čína je jednou z mála zemí, která provozuje vlaky typu maglev. Ty dosud jezdí rychlostí maximálně 430 km/h. Ve vývoji jsou ale ještě rychlejší verze a byl představen prototyp, který by měl vyvinout až 620 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan Porsche uvádí základní model elektromobilu Taycan
Elektromobil Porsche Taycan půjde sehnat ještě levněji než doposud. Německá automobilka totiž představila základní model s pohonem zadních kol, jehož cena se totiž dostane na pouhých 80 tisíc USD.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu Mercedes-Benz EQA: nový kompaktní crossover čistě na elektřinu
Mercedes-Benz pokračuje v elektromobilové ofenzivě a představuje nový kompaktní crossover EQA. Ten se bude nejprve nabízet ve verzi s dojezdem 426 km, ale chystají se i další s větším akumulátorem nebo dvojicí elektromotorů.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí high-endové 6nm procesory Dimensity 1100 a 1200 MediaTek uvádí high-endové 6nm procesory Dimensity 1100 a 1200
Společnost MediaTek už je největším výrobcem mobilních procesorů pro smartphony na světě a překonala i Qualcomm. Nyní útočí high-endovými procesory Dimensity 1100 a 1200, které jsou vyráběny 6nm procesem.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala