www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Actros má autonomní řízení a kamery místo zrcátek

Mercedes-Benz Actros má autonomní řízení a kamery místo zrcátek
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila novou generaci nákladního vozu Actros. Novinka přináší několik zajímavých technologií. Předně je to rozšířená podpora autonomního řízení, další změnou je ale i absence zrcátek. Jsou zde totiž kamery.
reklama
Společnost Daimler a její automobilka Mercedes-Benz představují třetí generaci nákladního vozu Actros. Ten se vyrábí již od roku 1996 a dosud bylo vyrobeno přes 1,2 milionu kusů. Nová generace přináší několik netradičních prvků. Technologie Active Drive Assist totiž zavádí autonomní řízení, díky němuž může auto samo zrychlovat, brzdit a také i zatáčet. Jde v podstatě o sloučení již používaných technologií a rozšíření o několik nových. Je zde tedy Active Brake Assist 5 (od roku 2006 obsahuje předchozí 4 generace už přes 230 tisíc vozů) nebo také adaptivní tempomat Predictive Powertrain Control (PPC) a systém udržování v jízdním pruhu. Autonomní řízení navíc funguje při jakékoli rychlosti.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 
Další zajímavostí novinky je absence zpětných zrcátek. Ta byla nahrazena aerodynamičtějšími kamerami v horní části kabiny a obraz je pak ukazován na 15" displejích s rozlišením 720×1920 pixelů umístěných na A sloupcích. Tato funkce je standardní výbavou. Díky lepší aerodynamice i úpravám na zadní nápravě se povedlo dosáhnout snížení spotřeby o 3 % na dálnicích a o 5 % na okresních silnicích. Na těch nyní nově funguje inteligentní prediktivní tempomat, který bere do úvahy očekávané klesání a stoupání.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 
Propojení automobilu i informačních technologií dokazuje připojení na cloudové služby. To umožňuje např. lépe plánovat servis. Nebude chybět ani propojení s mobilními telefony díky podpoře Apple CarPlay a Android Auto. Nejsilnější varianta vozu bude vybavena motorem OM473 splňující emisní normu EURO 6. Tento motor má objem 15,6 litru a maximální výkon až 460 kW (625 koní). Nebude chybět ani 12stupňová převodovka.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala