www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Actros má autonomní řízení a kamery místo zrcátek

Mercedes-Benz Actros má autonomní řízení a kamery místo zrcátek
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila novou generaci nákladního vozu Actros. Novinka přináší několik zajímavých technologií. Předně je to rozšířená podpora autonomního řízení, další změnou je ale i absence zrcátek. Jsou zde totiž kamery.
reklama
Společnost Daimler a její automobilka Mercedes-Benz představují třetí generaci nákladního vozu Actros. Ten se vyrábí již od roku 1996 a dosud bylo vyrobeno přes 1,2 milionu kusů. Nová generace přináší několik netradičních prvků. Technologie Active Drive Assist totiž zavádí autonomní řízení, díky němuž může auto samo zrychlovat, brzdit a také i zatáčet. Jde v podstatě o sloučení již používaných technologií a rozšíření o několik nových. Je zde tedy Active Brake Assist 5 (od roku 2006 obsahuje předchozí 4 generace už přes 230 tisíc vozů) nebo také adaptivní tempomat Predictive Powertrain Control (PPC) a systém udržování v jízdním pruhu. Autonomní řízení navíc funguje při jakékoli rychlosti.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 
Další zajímavostí novinky je absence zpětných zrcátek. Ta byla nahrazena aerodynamičtějšími kamerami v horní části kabiny a obraz je pak ukazován na 15" displejích s rozlišením 720×1920 pixelů umístěných na A sloupcích. Tato funkce je standardní výbavou. Díky lepší aerodynamice i úpravám na zadní nápravě se povedlo dosáhnout snížení spotřeby o 3 % na dálnicích a o 5 % na okresních silnicích. Na těch nyní nově funguje inteligentní prediktivní tempomat, který bere do úvahy očekávané klesání a stoupání.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 
Propojení automobilu i informačních technologií dokazuje připojení na cloudové služby. To umožňuje např. lépe plánovat servis. Nebude chybět ani propojení s mobilními telefony díky podpoře Apple CarPlay a Android Auto. Nejsilnější varianta vozu bude vybavena motorem OM473 splňující emisní normu EURO 6. Tento motor má objem 15,6 litru a maximální výkon až 460 kW (625 koní). Nebude chybět ani 12stupňová převodovka.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus Lamborghini plánuje automobilové závody s SUV Urus
Svět automobilových závodů by zanedlouho mohl být doplněn o netradiční závody SUV. Nepůjde však o ledajaké SUV. Závodními auty by totiž měly být velmi rychlé vozy Lamborghini Urus s výkonem 650 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním Prodeje všech tří nových iPhonů jsou prý za očekáváním
Opět se objevují zprávy, že nové iPhony neudělaly zrovna díru do světa. Nejprve se mluvilo o menším modelu XS, kterému měl dle odhadů brát zákazníky levnější XR, jenže se ukázalo, že ten je na tom ještě hůř.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus
Exotické automobilky občas postaví pouze jediný kus speciálně vyvinutého vozu pro jednoho jediného zákazníka. To je i případ modelu SC18 Alston s motorem V12, který může i na normální silnice.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem MG uvádí elektromobil, SUV eZS s téměř 430km dojezdem
Britská automobilka MG nyní patří do rukou Číňanů a vyrábí zde např. SUV s názvem ZS. Nyní se představuje jeho elektrická verze eZS, která slibuje dojezd téměř 430 km a maximální výkon okolo 110 kW.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan Toyota představuje novou Corollu ve verzi sedan
Po hatchbacku a kombíku přichází třetí karosářská varianta nové Toyoty Corolla ve verzi sedan. Jméno Corolla nahrazuje označení Auris i pro hatchback a kombi, u sedanu zůstává. Poprvé se můžeme těšit na hybridní pohon.
18.11.2018, aktualita, Milan Šurkala