www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Actros má autonomní řízení a kamery místo zrcátek

Mercedes-Benz Actros má autonomní řízení a kamery místo zrcátek
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila novou generaci nákladního vozu Actros. Novinka přináší několik zajímavých technologií. Předně je to rozšířená podpora autonomního řízení, další změnou je ale i absence zrcátek. Jsou zde totiž kamery.
reklama
Společnost Daimler a její automobilka Mercedes-Benz představují třetí generaci nákladního vozu Actros. Ten se vyrábí již od roku 1996 a dosud bylo vyrobeno přes 1,2 milionu kusů. Nová generace přináší několik netradičních prvků. Technologie Active Drive Assist totiž zavádí autonomní řízení, díky němuž může auto samo zrychlovat, brzdit a také i zatáčet. Jde v podstatě o sloučení již používaných technologií a rozšíření o několik nových. Je zde tedy Active Brake Assist 5 (od roku 2006 obsahuje předchozí 4 generace už přes 230 tisíc vozů) nebo také adaptivní tempomat Predictive Powertrain Control (PPC) a systém udržování v jízdním pruhu. Autonomní řízení navíc funguje při jakékoli rychlosti.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 
Další zajímavostí novinky je absence zpětných zrcátek. Ta byla nahrazena aerodynamičtějšími kamerami v horní části kabiny a obraz je pak ukazován na 15" displejích s rozlišením 720×1920 pixelů umístěných na A sloupcích. Tato funkce je standardní výbavou. Díky lepší aerodynamice i úpravám na zadní nápravě se povedlo dosáhnout snížení spotřeby o 3 % na dálnicích a o 5 % na okresních silnicích. Na těch nyní nově funguje inteligentní prediktivní tempomat, který bere do úvahy očekávané klesání a stoupání.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 
Propojení automobilu i informačních technologií dokazuje připojení na cloudové služby. To umožňuje např. lépe plánovat servis. Nebude chybět ani propojení s mobilními telefony díky podpoře Apple CarPlay a Android Auto. Nejsilnější varianta vozu bude vybavena motorem OM473 splňující emisní normu EURO 6. Tento motor má objem 15,6 litru a maximální výkon až 460 kW (625 koní). Nebude chybět ani 12stupňová převodovka.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik