www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Actros má autonomní řízení a kamery místo zrcátek

Mercedes-Benz Actros má autonomní řízení a kamery místo zrcátek
, , aktualita
Automobilka Mercedes-Benz představila novou generaci nákladního vozu Actros. Novinka přináší několik zajímavých technologií. Předně je to rozšířená podpora autonomního řízení, další změnou je ale i absence zrcátek. Jsou zde totiž kamery.
K oblíbeným
reklama
Společnost Daimler a její automobilka Mercedes-Benz představují třetí generaci nákladního vozu Actros. Ten se vyrábí již od roku 1996 a dosud bylo vyrobeno přes 1,2 milionu kusů. Nová generace přináší několik netradičních prvků. Technologie Active Drive Assist totiž zavádí autonomní řízení, díky němuž může auto samo zrychlovat, brzdit a také i zatáčet. Jde v podstatě o sloučení již používaných technologií a rozšíření o několik nových. Je zde tedy Active Brake Assist 5 (od roku 2006 obsahuje předchozí 4 generace už přes 230 tisíc vozů) nebo také adaptivní tempomat Predictive Powertrain Control (PPC) a systém udržování v jízdním pruhu. Autonomní řízení navíc funguje při jakékoli rychlosti.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 
Další zajímavostí novinky je absence zpětných zrcátek. Ta byla nahrazena aerodynamičtějšími kamerami v horní části kabiny a obraz je pak ukazován na 15" displejích s rozlišením 720×1920 pixelů umístěných na A sloupcích. Tato funkce je standardní výbavou. Díky lepší aerodynamice i úpravám na zadní nápravě se povedlo dosáhnout snížení spotřeby o 3 % na dálnicích a o 5 % na okresních silnicích. Na těch nyní nově funguje inteligentní prediktivní tempomat, který bere do úvahy očekávané klesání a stoupání.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 
Propojení automobilu i informačních technologií dokazuje připojení na cloudové služby. To umožňuje např. lépe plánovat servis. Nebude chybět ani propojení s mobilními telefony díky podpoře Apple CarPlay a Android Auto. Nejsilnější varianta vozu bude vybavena motorem OM473 splňující emisní normu EURO 6. Tento motor má objem 15,6 litru a maximální výkon až 460 kW (625 koní). Nebude chybět ani 12stupňová převodovka.
 
Mercedes-Benz Actros 2018
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem Cellebrite: UFED Premium odšifruje cokoli s iOSem
Společnost Cellebrite je jednou ze dvou velkých společností, s jejichž pomocí se bezpečnostní složky prolamují do zašifrovaných telefonů Apple. Nový UFED Premium si má poradit dokonce i s nejnovějším iOSem 12.3.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Huawei odkládá skládací smartphone Mate X Huawei odkládá skládací smartphone Mate X
Vypadá to, že po Samsungu odloží svůj skládací smartphone také společnost Huawei. Její Mate X měl přijít na trh už v těchto dnech, ale budeme si na něj muset ještě pár měsíců určitě počkat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní Alpine A110S přiostřuje, dostává 292 koní
Renault představil vylepšenou variantu svého sportovního kupé Alpine A110S. Dostává mnohem vyšší výkon 292 koní díky vyššímu plnícímu tlaku turbodmychadla. Má i upravený podvozek a nové designové prvky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech Tesla zvažuje užití olověných baterií v Superchargerech
Rychlonabíječky elektromobilů potřebují efektivně skladovat energii, kterou se pak nabíjí automobily. Tesla zvažuje, že pro vykrývání špiček a nabíjení mimo špičku začne využívat moderní olověné akumulátory, což by mělo vše zlevnit.
14.6.2019, aktualita, Milan Šurkala