Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu Pro 6 nejspíš nabídne až 6GB RAM

14.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce Meizu údajně připravuje na třetí čtvrtletí letošního roku vlajkovou loď Meizu Pro 6, která nabídne opravdu špičkovou výbavu. Těšit bychom se měli na procesor Exynos 8890 ze Samsungu Galaxy S7 nebo až 6GB operační paměť.
Zatímco konkurenční čínští výrobci v čele s Xiaomi už stačili představit několik nových smartphonů, o Meizu jsme toho v letošním roce zatím mnoho neslyšeli. Spekuluje se ovšem o minimálně třech modelech, které budou v průběhu roku 2016 představeny. Největší chloubou by se měl stát nástupce loňského Meizu Pro 5, který s největší pravděpodobností ponese název Pro 6. Ačkoliv je jeho odhalení očekáváno až ve třetím čtvrtletí, tedy v rozmezí července a září, část informací o jeho výbavě prosákla na povrch už nyní.

Podle oficiálně nepotvrzených informací by Meizu Pro 6 mělo být nabízeno ve dvou variantách lišících se především velikostmi pamětí. Vyšší varianta by měla nabídnout 6GB RAM a 128GB interní úložiště, základní si pak údajně vystačí se 4GB RAM a 64GB úložištěm. Meizu tedy bude nejspíš následovat konkurenční model Vivo Xplay 5, který je rovněž nabízen s až 6 GB operační paměti. V případě procesoru je nejpravděpodobnější volbou osmijádrový Exynos 8890, který Samsung použil v některých verzích své vlajkové lodi Galaxy S7.
Meizu Pro 5 představené v roce 2015


U displeje se snad výrobce na rozdíl od velikosti RAM rozhodne zůstat při zemi, očekáván je totiž panel s Full HD rozlišením, tedy 1920 x 1080 pixelů, což je vzhledem k odhadované úhlopříčce kolem 5,7“ rozumnější volba než Quad HD. Displej v Meizu Pro 5 by navíc měl být schopný rozeznávat sílu otisku prstů, jako to umí třeba poslední iPhony s technologií 3D Touch. Tento pokročilý typ dotykového displeje by se měl v letošním roce objevit i u smartphonů dalších čínských výrobců, jmenovitě Xiaomi, Oppo a Vivo.

Další výbava Meizu Pro 6 zatím zůstává zahalena tajemstvím, některé vlastnosti ovšem můžeme odvodit z loňského modelu Pro 5. Také u letošní vlajkové lodi se nejspíš dočkáme podpory rychlého nabíjení, čtečky otisků prstů, zadního fotoaparátu s optickou stabilizací obrazu nebo podpory kvalitního zvuku Hi-Fi 3.0. Počítat můžeme také s operačním systémem Android, který bude s největší pravděpodobností základem pro uživatelskou nadstavbu Flyme OS v nejnovější verzi 6.0.

Na Meizu Pro 6 si nejspíš budeme muset počkat až do třetího čtvrtletí, ještě předtím by ovšem čínský výrobce mohl své fanoušky potěšit dvěma dalšími modely. V dubnu či květnu se snad dočkáme Meizu MX6, což bude další high-endový smartphone stojící jen o stupínek níže než Pro 6. Rozdílem by mohl být třeba o pár desetin palců menší displej nebo procesor od MediaTeku.

Hovoří se také o telefonu střední třídy, který by měl nabídnout skoro až špičkovou výbavu v čele s dosud neoznámeným procesorem MediaTek Helio X25. Ten bude údajně vycházet z desetijádra Helio X20, ale nabídne jádra taktovaná na vyšší frekvenci. Meizu nejspíš svůj nový smartphone oznámí jako prvního zástupce zbrusu nové řady, která bude mezi řadami Blue Charm a MX.

Zdroj: Gizmochina.com
reklama