Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu potvrdilo telefon Android Go, připojí se asi i Samsung

27.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Nabídka telefonů Android Go se brzy rozroste o další modely, které budou levné a přinesou čistý Android optimalizovaný pro slabší hardware. Meizu potvrdilo spolupráci s Googlem, podle benchmarku by se stejnou cestou vydat také Samsung s modelem Galaxy J2 Core.
Letos na jaře zažily premiéru první smartphony s Androidem Oreo Go Edition včetně Nokie 1 nebo Alcatelu 1X. Vybaveny jsou operačním systémem optimalizovaným pro slabší hardware, jako je například 1GB operační paměť. Na uživatele rovněž čeká sada předinstalovaných aplikací, která spoří mobilní data. Meizu, které tento týden představilo své jubilejní modely Meizu 15 potvrdilo, že spolupracuje s Googlem na svém první telefonu Android Go. Informaci přinesl Ard Boudeling, který v čínské společnosti vede globální marketing.
 
 
Prozatím ovšem nemáme k dispozici žádné podrobnosti o designu ani výbavě, ale vzhledem k dosavadním zkušenostem se zařízeními s touto verzí systému očekáváme spíše základní parametry a důraz na velmi nízkou cenu. Víme jen to, že se telefon nedostane na americký trh, což není vzhledem k současnému vztahu USA a Číny nic překvapivého. V Evropě bychom ovšem mohli mít více štěstí, neboť Meizu své telefony opět oficiálně nabízí i na českém trhu.
 
Do skupiny výrobců s Androidem Go by se mohl připojit také Samsung, i když v jeho případě ještě nebylo nic oficiálně potvrzeno. Vycházíme přitom hlavně ze záznamu v benchmarku Geekbench, kde se objevil smartphone s interním označením SM-J260G, který by se na trhu mohl objevit pod označením Galaxy J2 Core. Podle benchmarku nabídne telefon vskutku základní výbavu v čele se čtyřjádrovým procesorem Exynos 7570 taktovaným na 1,4 GHz a 1GB operační paměti.
 
 
Dalším náznakem, že by se mohlo jednat o telefon s touto verzí operačního systému, je přítomnost Androidu 8.1 Oreo, který je jinak u low-endových modelů výjimkou. Dalším znamením je základní deska s označením Universal7570_Go. Prozatím ovšem není jasné, zda by Samsung svou novinkou cílil na mezinárodní trhy, nebo se zaměřil jen na rozvojové. V každém případě by šlo skoro o raritu, neboť jihokorejský výrobce jinak bez své uživatelské nadstavby (dříve TouchWiz, dnes Samsung Experience) nedá ani ránu.
 
Jediným smartphonem Android Go aktuálně prodávaným na českém trhu je Nokia 1.
 


reklama