Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu MX6 by mělo dorazit za měsíc. Jakou nabídne výbavu?

21.6.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce Meizu plánuje na letošní rok další dobře vybavený smartphone. Po modelu Pro 6 přijde v červenci také MX6, které by mělo nabídnout větší displej, ale jemně ořezanou výbavu především v oblasti procesoru.
Meizu svou vlajkovou loď Pro 6 představilo v dubnu (minulý týden byly odhaleny dvě další barevné varianty), tedy mnohem dříve, než se původně očekávalo. I v letošním roce by přitom mělo Meizu zvolit strategii dvou top modelů, takže minimálně jeden další špičkově vybavený smartphone bude nejspíš na cestě. Mělo by se jednat o Meizu MX6, k jehož představení s největší pravděpodobností dojde 19. července 2016 na tiskové konferenci v Pekingu.

Podle dříve uniklých informací bude Meizu MX6 používat stejnou kovovou unibody konstrukci jako Pro 6. Převzaty údajně budou také do kruhu uspořádané přisvětlovací diody fotoaparátu a displej s podporou technologie 3D Press, která zvládne rozeznávat sílu dotyku. Mělo by zůstat i Full HD rozlišení (1920 x 1080 pixelů), ale na větší úhlopříčce 5,5“, Meizu Pro 6 totiž vsází na trochu kompaktnější 5,2“ panel.
Meizu Pro 6


Desetijádrový procesor nejspíš ve výbavě zůstane, ale místo MediaTek Helio X25 bude údajně použit trochu slabší čip Helio X20. V případě pamětí by mělo být na výběr z kombinace 3GB RAM a 32GB úložiště nebo 4GB RAM a 64GB úložiště. Hovoří se také o rozlišení fotoaparátů, které by mělo činit 21 MPx vzadu a 8 MPx vpředu. Telefon jistě poběží na operačním systému Android 6.0 Marshmallow s uživatelskou nadstavbou Flyme OS.

Můžeme také doufat, že výrobce použije o dost větší baterii než 2560mAh v Meizu Pro 6. Cena zatím známa není, ale jak je u čínských výrobců zvykem, měla by se udržet na velmi příjemné hodnotě. Na závěr připomeňme, že dva špičkové modely představilo Meizu i v loňském roce, ale pořadí představení či velikosti displeje se lišily:
  • Meizu MX5 oznámeno v červnu 2015, ve výbavě 5,5“ displej a procesor MediaTek Helio X10,
  • Meizu Pro 5 představeno v listopadu 2015, ve výbavě 5,7“ displej a procesor Samsung Exynos 7420.

Zdroj: Phonearena.com
reklama