Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu má své první chytré hodinky: krásné a bez displeje

19.8.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská společnost Meizu odhalila svůj první model chytrých hodinek, který nese název Mix. Jedná se vlastně o tradiční analogové hodinky doplněné o pár moderních funkcí. Cena je ovšem poněkud vyšší, než jsme u tohoto výrobce zvyklí.
V případě prvních chytrých hodinek od Meizu se spekulovalo o použití kulatého displeje, nakonec jsme se překvapivě dočkali tradičnějšího ručičkové modelu. Meizu Mix, jak zní název nového produktu, se objevil na crowdfundingovém webu Taobao, což je čínská obdoba Kickstarteru. Výrobce se tedy rozhodl nejprve vybrat peníze od fanoušků a až potom spustí prodej. Hodinky využívají švýcarský hodinový strojek uložený ve 42mm kovovém těle, které může být vyvedeno ve stříbrné či černé barvě.

Na výběr bude z látkového, koženého či kovového řemínku, které se samozřejmě liší také cenou. Hodinky se rovněž mohou pochlubit safírovým sklíčkem a voděodolností do hloubky až 30 metrů. Obrovskou výhodou ve srovnání s modely vybavenými displejem je samozřejmě výdrž baterie, která se v tomto případě nezastavila na několika dnech. 270mAh akumulátor by se měl pochlubit výdrží 240 dnů, tedy bezmála osmi měsíců.

A nyní už se dostáváme k „chytrým“ funkcím, které Meizu Mix odlišují od klasických hodinek. Pomocí bezdrátové technologie Bluetooth 4.0 LE je možné příslušenství spárovat se smartphonem, aby vás hodinky pomocí svítivé diody a vibrací upozorňovaly na přijaté zprávy, události v kalendáři apod. Chybět nejspíš nebude ani krokoměr, v nabídce senzorů totiž nalezneme gyroskop a akcelerometr.

Meizu Mix se budou prodávat za cenu od 999 juanů, v přepočtu 3 600 Kč bez DPH. To rozhodně není málo, a to především vzhledem k cenové politice značky Meizu vyznačující se atraktivním poměrem ceny a výbavy. Tato částka navíc platí pro nejlevnější model s látkovým páskem. Hodinky se ovšem na trh dostanou pouze za předpokladu, že se podaří vybrat požadovaných 600 tisíc juanů, tedy asi 1,8 milionu korun.

V každém případě se jedná jen o první vlaštovku a Meizu by v budoucnu mohlo představit další modely chytrých hodinek, tentokrát už s displejem.

Zdroj: Androidheadlines.com
reklama