Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu m3 v přípravě: známe výbavu i design

18.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
V dubnu už stačil čínský výrobce Meizu představit dva nové telefony a třetí je podle uniklých informaci na cestě. Mělo by se jednat o levný model Meizu m3, který ve srovnání s předchůdcem nabídne osmijádrový procesor nebo větší baterii.
Meizu tento měsíc oficiálně odhalilo vlajkovou loď Pro 6 a také zástupce střední třídy M3 Note. Právě z druhého modelu by měla vycházet připravovaná novinka Meizu M3, stejně jako u předchůdců ovšem nabídne výrazně menší displej a slabší výbavu. Existenci smartphonu nám potvrdil jeden z nejspolehlivějších zdrojů, a to databáze čínské organizace pro certifikaci telekomunikačních zařízení TENAA.

Po designové stránce se skoro nic nezměnilo, velmi pozorní čtenáři si mohou všimnout přesunutí některých prvků, jako třeba předního fotoaparátu nebo loga na zadní straně. Meizu M3 bude nejspíš opět plastové, dokonce i včetně okrajů, na rozdíl od už zmíněného M3 Note, které se chlubí celokovovou unibody konstrukcí. Pod displejem můžeme vidět domovské tlačítko, zatím ale není jasné, zda se v něm bude ukrývat čtečka otisků prstů či nikoliv, u Meizu M2 totiž tato funkce chyběla.

Co se týče výbavy, prozradila TENAA přítomnost 5“ displeje s rozlišením 1280 x 720 pixelů a blíže nespecifikovaného osmijádrového procesoru taktovaného na 1,5 GHz, s největší pravděpodobností z dílny MediaTeku. To je asi také hlavní rozdíl ve srovnání s loňským předchůdcem, který je poháněn čtyřjádrem od MediaTeku. Zůstala také 2GB RAM a 16GB vnitřní paměť, dost možná ale výrobce připravuje ještě silnější model s 3GB RAM a 32GB úložištěm.

Ani v případě fotoaparátů nejspíš nedošlo k žádné výrazné změně, opět tedy můžeme očekávat 13MPx snímač s LED bleskem vzadu a 5MPx vpředu. Chybět by nemělo ani LTE, i když na české frekvence si nejspíš opět můžeme nechat zajít chuť. I přes mírné snížení tloušťky z 8,7 na 8,3 mm se výrobci povedlo pod zadní kryt vtěsnat baterii o kapacitě 2 800 mAh, což je více než u modelu Meizu M2 (2 500 mAh) a dokonce i vlajkové lodi Meizu Pro 6 (2 560 mAh).

Zatím není jasné, zda Meizu stihne novinku představit ještě v dubnu. Není ovšem pochyb o tom, že po cenové stránce půjde opět o velmi zajímavý smartphone.

Zdroj: Gizchina.com
reklama