Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu M3 Note je na cestě: jakou nabídne výbavu?

30.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Už 6. dubna, tedy příští týden, je očekáváno představení nástupce smartphonu střední třídy Meizu M2 Note. Údaje z benchmarku ovšem ukazují, že mnoho vylepšení bychom čekat neměli, výrobce kupříkladu chystá verzi s 3GB RAM.
6. dubna nebude podle všeho představen jen Huawei P9, ale také Meizu M3 Note. Tento telefon naváže na Meizu M2 Note, který byl představen vloni v červnu jako model střední třídy s velmi slušnou výbavou, elegantním designem a atraktivní cenou. Na tento úspěch by chtěla navázat i připravovaná novinka, jejíž výbava se na světlo světa dostala skrze známý benchmark AnTuTu.

Meizu M3 Note by podle dostupných informací mělo disponovat 5,5“ displejem s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a jemností 401 ppi – ve srovnání s předchůdcem se tedy v tomto ohledu nejspíš nic nezměnilo. Jako procesor by mělo být zvoleno osmijádro MediaTek Helio P10. Nabízeny budou údajně dvě varianty lišící se nejen vnitřním úložištěm, ale také operační pamětí – levnější nejspíš nabídne kombinaci 2 + 16 GB (stejně jako M2 Note) a dražší tyto hodnoty zvýší na 3 + 32 GB.
Meizu M2 Note


Vzadu bychom měli najít 13MPx hlavní fotoaparát, vpředu potom ještě 5MPx kamerku pro videohovory a selfie. Jako operační systém bude s největší pravděpodobností přítomen Android 5.1 Lollipop s mohutnou uživatelskou nadstavbou Flyme OS. Kapacita baterie bude nejspíš zvýšena z 3 100 na 3 200 mAh, i přesto by novinka měla nabídnout tenčí design než současný model, alespoň to tvrdí několik týdnů staré spekulace.

Suma sumárum se výbava nijak zvlášť nezměnila, pokud tedy uživatel nesáhne po verzi s 3GB RAM. Chybět jistě nebude ani podpora sítí LTE (4G), i když s „českými“ pásmy to bude možná opět složitější – ty důležitá čínské smartphony mnohdy nepodporují a uživatel je tak stejně většinou odkázán na sítě 3G a 2G. Podle spekulací by cena na čínském trhu měla začínat na stejné úrovni jako u loňského modelu, tedy 799 juanech, v přepočtu méně než 3 000 Kč bez DPH.

Zdroj: Gizchina.com (1, 2)
reklama