Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu a Exynos: konec dlouhého vztahu?

9.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu mělo oproti jiným výrobcům vždy jedno privilegium od Samsungu. Mohlo totiž ve svých smartphonech používat procesory Exynos. V letošním roce se už ale nejspíš žádného takového modelu nedočkáme. Důvod nedávno objasnil sám viceprezident společnosti.
V letošním roce Meizu představilo už dva modely, které můžeme považovat za high-endové. Oba jsou vybaveny procesory MediaTek, v uplynulých letech jsme přitom v podání Meizu byli zvyklí na používání procesorů Exynos, a to rovnou čipsetů, které Samsung používal ve svých top modelech z řad Galaxy S a Galaxy Note. Před pár měsíci se začalo spekulovat o Meizu Pro 6 Plus, které mělo dostat do vínku osmijádrový Exynos 8890. Takové zařízení bylo opravdu v plánu, dokonce se objevilo i v benchmarku. Jenže sám viceprezident čínské společnosti Li Nanpotvrdil, že se při vývoji telefonu objevily problémy s kompatibilitou čipsetu a LTE (4G) sítí. Meizu se tak raději rozhodlo model úplně zrušit, aby si případně neutrhlo mezi zákazníky ostudu.
Meizu Pro 6


Letos se tedy už Meizu s Exynosem nedočkáme, ale jak to bude v příštím roce, zatím zůstává ve hvězdách… Čínský výrobce ovšem přesto plánuje jiný smartphone, který bude rovněž odvozený z modelu Pro 6. Měl by nést název Meizu Pro 6 a k jeho představení patrně dojde ještě v průběhu října či listopadu. Designových změn nejspíš mnoho nebude, zůstat by měl rovněž 5,2“ Super AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů nebo reversibilní port USB Type-C. Desetijádrový procesor MediaTek Helio X25 bude vyměněn za osmijádrový Helio P20 s jádry ARM Cortex-A53 taktovanými až na 2,3 GHz. Nepůjde tedy vyloženě o upgrade, ale spíše o další variantu, která by mohla dokonce nést nižší prodejní cenu než původní verze Pro 6.

Do konce roku 2016 se potom na trhu nejspíš objeví ještě dva cenově dostupné modely z řady Meizu M (v Číně nazývané jako Blue Charm). Zbrusu nová vlajková loď Meizu Pro 7 potom přijde v roce 2017.

Zdroj: Phonearena.com
reklama