Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu 16s oficiálně: levná cesta ke Snapdragonu 855

27.4.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Nová vlajková loď od Meizu by mohla být inspirací pro ostatní výrobce. Dokazuje totiž, že skoro bezrámečkového displeje lze dosáhnout i bez výřezu nebo různých složitých řešení. Navíc se jedná o jeden z nejlevnější smartphonů se Snapdragonem 855.
Meizu tento týden odhalilo svou vlajkovou loď pro rok 2019. Jedná se o Meizu 16s, které se objevilo už v minulosti zásluhou uniklých informací. Na první pohled designová stránka telefonu nijak zvlášť nevybočuje ze současných trendů. Skleněná záda využívají gradientní provedení, které kombinuje několik odstínů modré (v nabídce bude také bílá a karbonově černá varianta). Při bližším pohledu ovšem zaujme displej, který zabírá přes 91,5 % čelní plochy zařízení. Rámeček pod displejem je tenký pouze 4,2 mm, ani okraj nad ním není o moc větší. Přitom se čínský výrobce vyvaroval použití výřezu nebo jiného nevzhledného otvoru pro fotoaparát. Stejně tak chybí různé vysouvací konstrukce, které zvyšují riziko poruchy zařízení. Stačilo pouze nepatrně zvětšit rámeček nad displejem, aby se do něj vešel 20MPx fotoaparát. Ano, tak jednoduché to je, přitom konkurence vymýšlí čím dál šílenější řešení...
 
 
Meizu 16s využívá 6,2" Super AMOLED displej s rozlišením Full HD+, do kterého byla integrována čtečka otisků prstů. V případě procesoru byl zvolen Snapdragon 855, který najdeme ve většině letošních vlajkových lodí. Po jeho boku stojí 6GB či 8GB RAM, zatímco soubory jsou ukládány do 128GB nebo 256GB vnitřního úložiště. Zákazník by se přitom měl pečlivě rozhodnout, zda se mu nevyplatí připlatit za vyšší paměťovou variantu, neboť telefon postrádá slot na microSD karty.  Když už jsme u funkcí, které chybí, tak bychom měli zmínit také 3,5mm audio jack. K dispozici je port USB Type-C, ale adaptér na běžný sluchátkový jack (na rozdíl od většiny konkurenčních modelů) získáte pouze za příplatek. Zmiňovaný port slouží také k 24W rychlému nabíjení baterie o kapacitě 3 400 mAh.
 
V případě zadního fotoaparátu se výrobce držel při zemi. Místo tří, čtyř nebo dokonce pěti snímačů se si telefon vystačí se dvěma. Hlavní slovo má 48MPx senzor Sony IMX586, který doplňuje 20MPx telefoto senzor Sony IMX350 s trojnásobným přiblížením. K tomu se přidává ještě soustava přisvětlovacích diod, která je formováno do typického prstence. K další výbavě patří stereo reproduktory nebo technologie mEngine 3.0, která inteligentně rozšiřuje zážitek např. z hraní her pomocí vibrací v různých intenzitách. Jako operační systém byl zvolen Android 9.0 Pie s rozhraním Flyme OS 8 a sadou funkcí založených na umělé inteligenci, která se jmenuje One Mind 3.0 AI. Meizu 16s se začíná prodávat na čínském trhu za cenu od 3398 juanů, v přepočtu 11 600 Kč bez DPH. Mezinárodní varianta s podporou všech pásem LTE by měla být představena později.
 


reklama