Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu 16 a 16 Pro: našlapané vlajkové lodě se Snapdragonem 845

8.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu po pouhých čtyř měsících představilo nové vlajkové lodě. I přes krátký čas se čínskému výrobci povedlo přinést řadu vylepšení včetně výkonnějšího procesoru nebo čtečky otisků prstů v displeji.
Řada Meizu 15 byla představena teprve v dubnu a už se dočkala nástupce. Meizu 16 a 16 Pro jsou vlajkové lodě s výkonnějším procesorem a modernějším designem. Na přední straně nalezneme displej s poměrem stran 18:9 a především velmi úzkými rámečky, přičemž se čínský výrobce výrobce vyvaroval použití kontroverzního výřezu. V obou případech se jedná o panely typu AMOLED s rozlišením 2160 x 1080 pixelů (Full HD+), ale s rozdílnou úhlopříčkou. Meizu 16 spoléhá na 6" displej, Meizu 16 Pro potom zvyšuje velikost na 6,5". Na těle smartphonů byste marně hledali čtečku otisků prstů, neboť senzor byl integrován pod displej. K odemknutí zařízení by tedy mělo stačit přiložit prst přímo na obrazovku.
 
 
Oba modely jsou poháněny osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 845, který je kombinován se 6GB či 8GB operační pamětí. Vnitřní úložiště může mít u základního modelu kapacitu 64 GB nebo 128 GB, v případě modelu Pro je na výběr mezi 128GB a 256GB verzí. I přes absenci fyzického domovského tlačítka mBack jsou stále dostupná ovládací gesta, jen s tím rozdílem, že tentokrát je nutné využít virtuální tlačítko ve spodní části displeje. Elegantní skleněné tělo smartphonů ukrývá 16MPx + 20MPx duální zadní fotoaparát s optickou stabilizací obrazu. Ani v případě předního fotoaparátu výrobce nešetřil a použil 20MPx snímač.
 
 
Dalším větším rozdílem mezi oběma modely je kapacita baterie, což je samozřejmě dáno fyzickými rozměry telefonů. Menší Meizu 16 dostalo do vínku 3010mAh baterii, zatímco větší Meizu 16 Pro může čerpat energii z 3640mAh baterie. Ani v jednom z případů nechybí podpora rychlého nabíjení mCharge. Zatímco u minulých telefon Meizu přehlíželo LTE frekvenci 800 MHz, která je používána hlavně evropskými operátory, nové vlajkové lodě podporují všechny běžné frekvence. Zájemcům tedy nic nebrání si telefon objednat ze zahraničí a bez komplikací jej využívat na českých sítích.

Meizu své novinky zatím potvrdilo jen na domácím čínském trhu, kde se budou telefony prodávat za následující ceny:
  • Meizu 16: od 2 698 juanů (8 700 Kč bez DPH)
  • Meizu 16 Pro: od 3 198 juanů (10 300 Kč bez DPH)
 
Zdroj: Meizu.com


reklama