Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meitu T8: 12MPx selfie fotoaparát s OIS v podivně tvarovaném těle

24.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čínská společnost Meitu šla při návrhu designu své nové vlajkové lodi proti proudu a nevytvořila další hladký oblázek. Na selfie potom telefon využívá stejný 12MPx fotoaparát s optickou stabilizací, jaký nalezneme na zadní straně Galaxy S7.
Meitu (neplést se známější značkou Meizu) je čínská společnost stojící za aplikacemi především pro úpravu fotografií, které jsou populární nejen v asijských zemích. Před pár týdny bylo ovšem odhaleno, že tyto aplikace narušují soukromí uživatele. Podle CNN sbírají data o uživateli pro účely reklamy a odesílají je na čínské servery, vývojáři se ovšem brání s tím, že data sbírají jen pro účely vylepšování aplikací a jejich funkcí. A aplikace od Meitu nalezneme také ve smartphonech této značky, které jsou (nepříliš překvapivě) zaměřeny na fotografování. Meitu se především veze na současné popularitě selfie a nejnovější vlajkový model to jen dokazuje.

Meitu T8 v nezvykle tvarovaném hliníkovém těle ukrývá 12MPx přední fotoaparát Dual Pixel od Sony, který disponuje dokonce optickou stabilizací obrazu. Jedná se o stejný snímač jako v Galaxy S7 a S7 Edge, jen s tím rozdílem, že Samsung jej použil pro hlavní (zadní) fotoaparát, zatímco v Meitu T8 slouží „jen“ k pořizování selfie. Smartphone také zkrášluje autoportréty pomocí technologie založené na umělé inteligenci – rozpozná tvar obličeje, barvu pokožky, bělost zubů, věk, pohlaví a další aspekty osob na fotografii, a podle toho učiní úpravy.

Na zadní straně se potom nachází 21MPx fotoaparát, který využívá snímač od Sony. Pořízené snímky si může uživatel prohlížet na 5,2“ Super AMOLED displeji s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a jelikož je k dispozici 128GB interní úložiště, neměl by nastat problém s nedostatkem prostoru. Samotným srdcem smartphonu je desetijádrový procesor MediaTek Helio X20 taktovaný na 2,3 GHz, kterému sekunduje 4GB RAM. Baterie o kapacitě 3 580 mAh je nevyjímatelná a podporuje rychlé nabíjení. Jako operační systém byl použit Android 6.0 Marshmallow překrytý uživatelským rozhraním MEIOS 3.5.

Meitu T8 je od tohoto týdne k dostání na čínském trhu v několika barevných variantách s cenovkou 3 299 juanů, v přepočtu 12 300 Kč bez DPH. Na poměry čínských smartphonů se jedná o poměrně vysokou částku.

Zdroj: Venturebeat.com
reklama