www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G

MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
, , aktualita
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
K oblíbeným
reklama
Společnost MediaTek je nyní největším výrobcem mobilních procesorů a nabídku rozšiřuje o další model, Dimensity 900. Jde o 6nm procesor, který disponuje dvěma výkonnými jádry ARM Cortex-A78 na frekvenci 2,4 GHz a šesti úspornými jádry Cortex-A55 s taktem 2,0 GHz. Podle výrobce přináší 6nm výroba o 8 % vyšší efektivitu ve srovnání se 7nm technologií. Pochopitelně nechybí MediaTek 5G UltraSave pro nižší spotřebu. Grafickým čipem je ARM Mali-G68, podporovány jsou paměti LPDDR5 a úložiště UFS 3.1.
 
MediaTek Dimensity 900
 
Dimensity 900 podporuje FullHD+ displej s frekvencí až 120 Hz i HDR10+. Zvládne až 108MPx fotoaparát, 4K HDR video a odšumování 3DNR+MFNR. Podporováno je 5G datové připojení (jen Sub-6GHz), umí však 2CC CA (agregaci dvou 5G připojení). Nechybí ani rychlá Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala