Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

McLaren vyrobil P1 GTR Beco pojmenovaný po Ayrtonu Sennovi

24.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
McLaren Special Operations (MSO) vyrobil speciální kus sportovního vozu P1 GTR. Ten odkazuje na slavnou sportovní historii značky a Ayrtona Sennu. I proto byl pokřtěn jako Beco a má zbarvení jako Formule 1 té doby.
Jeden šťastný sběratel vozů se nyní může chlubit jedinečným vozem P1 GTR, který byl pro něj upraven společností McLaren Special Operations (MSO). Tento vůz odkazuje na první titul jezdce Formule 1 Ayrtona Senny, který s vozy McLaren dokázal mnohokrát vyhrát. Zejména jde o odkaz na McLaren MP4/4, se kterým McLaren vyhrál 15 závodů z 16 v sezóně 1988 a z toho 10krát získal první i druhé místo současně.
 
McLaren P1 GTR Beco
 
klikněte pro zvětšení
 
Tento speciální P1 GTR tak dostal zbarvení s červenou a bílou barvou tehdejšího hlavního sponzora Marlboro. Je nutno uznat, že vypadá náramně dobře, ostatně je to ještě z doby, kdy závodní auta vypadala krásně. Tento vůz vznikal po dobu tří let a jen 800 hodin bylo věnováno laku a externím detailům.
 
McLaren P1 GTR Beco
 
klikněte pro zvětšení
 
Změnila se i technika. Automobil dostal vyšší výkon a také upravená přítlačná křídla i jiné aerodynamické prvky po celém autě, takže nyní vyvíjí přítlak opravdu hodně vysokých 800 kg. Volant využívá Alcantaru, která je využita i na dalších prvcích interiéru. Jsou zde závodní sedadla a pro majitele byla vyrobena i speciální helma.
 
McLaren P1 GTR Beco
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz také dostal jméno po Ayrtonu Sennovi. Toho doma přezdívali Beco a takto byl automobil také pokřtěn. Ve voze jsou i Sennovy výroky, např. "Nejsem stvořen pro to, abych byl druhý nebo třetí. Jsem stvořen pro výhru". 
 
McLaren P1 GTR Beco
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama