reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

McLaren vyrobil P1 GTR Beco pojmenovaný po Ayrtonu Sennovi

, , aktualita
McLaren Special Operations (MSO) vyrobil speciální kus sportovního vozu P1 GTR. Ten odkazuje na slavnou sportovní historii značky a Ayrtona Sennu. I proto byl pokřtěn jako Beco a má zbarvení jako Formule 1 té doby.
Jeden šťastný sběratel vozů se nyní může chlubit jedinečným vozem P1 GTR, který byl pro něj upraven společností McLaren Special Operations (MSO). Tento vůz odkazuje na první titul jezdce Formule 1 Ayrtona Senny, který s vozy McLaren dokázal mnohokrát vyhrát. Zejména jde o odkaz na McLaren MP4/4, se kterým McLaren vyhrál 15 závodů z 16 v sezóně 1988 a z toho 10krát získal první i druhé místo současně.
 
McLaren P1 GTR Beco
 
klikněte pro zvětšení
 
Tento speciální P1 GTR tak dostal zbarvení s červenou a bílou barvou tehdejšího hlavního sponzora Marlboro. Je nutno uznat, že vypadá náramně dobře, ostatně je to ještě z doby, kdy závodní auta vypadala krásně. Tento vůz vznikal po dobu tří let a jen 800 hodin bylo věnováno laku a externím detailům.
 
McLaren P1 GTR Beco
 
klikněte pro zvětšení
 
Změnila se i technika. Automobil dostal vyšší výkon a také upravená přítlačná křídla i jiné aerodynamické prvky po celém autě, takže nyní vyvíjí přítlak opravdu hodně vysokých 800 kg. Volant využívá Alcantaru, která je využita i na dalších prvcích interiéru. Jsou zde závodní sedadla a pro majitele byla vyrobena i speciální helma.
 
McLaren P1 GTR Beco
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz také dostal jméno po Ayrtonu Sennovi. Toho doma přezdívali Beco a takto byl automobil také pokřtěn. Ve voze jsou i Sennovy výroky, např. "Nejsem stvořen pro to, abych byl druhý nebo třetí. Jsem stvořen pro výhru". 
 
McLaren P1 GTR Beco
 
klikněte pro zvětšení
 


reklama
reklama
reklama