www.svetmobilne.cz
>
>

McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily

McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
, , aktualita
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
K oblíbeným
reklama
I když se nabíjení považuje za jeden z největších problémů elektromobility, je to zároveň i jedna z výhod. Je sice obvykle velmi pomalé, ale na druhou stranu je dostupné na čím dál více místech a vůz lze nabíjet i na místech, kde to se spalovacím motorem nejde (resp. se nepoužívá). Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's se proto už dávno rozhodl, že svým zákazníkům nabídne možnost dobíjet své vozy, zatímco ti se stravují (první nabíječka byla otevřena v Praze 22. srpna 2012). Ušetří tak čas, který později nemusí trávit na jiné nabíječce. Celkem tak v ČR ve spolupráci se Skupinou ČEZ postavil už 20 nabíjecích stojanů v 11 různých lokalitách v 6 krajích. Ta nejnovější byla postavena u dálnice D11 u Vrbové Lhoty ve směru na Hradec Králové.
 
Nabíječka EV od ČEZu u McDonalds
 
Podle McDonald's byly loni jeho nabíječky využity celkem 17847krát a uživatelé si nabili celkem 237.594 kWh elektrické energie. To by dle společnosti mělo nabít 6600 elektromobilů, ujet 1,87 milionu km, resp. 46krát objet zeměkouli. Osobně bych byl trochu méně optimistický (12,7 kWh/100 km mi přijde málo) a spíše bych to viděl někde okolo 1,4-1,5 mil. km (při spotřebě 16,5 kWh/100 km). Můžeme se na to ale podívat i jinak. Průměrně tu každý uživatel nabil 13,3 kWh za návštěvu, což bychom mohli přeložit jako energii pro ujetí dalších 80 km.
 
Zdroj: cez.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala