www.svetmobilne.cz
>
>

Mazda ukázala kompaktní SUV CX-30

Mazda ukázala kompaktní SUV CX-30
, , aktualita
Mazda nás na ženevském autosalonu překvapila novým kompaktním SUV s názvem CX-30. To se podívá i do Evropy a s délkou 4,4 metru bude patřit do velmi oblíbené kategorie středně velkých SUV. Nabídne i hybridní technologie.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Mazda v Evropě zatím nabízí dvě SUV, maličké CX-3 a podstatně větší CX-5. V jiných částech světa jsou k dostání i mnohé jiné modely, nicméně Evropa v tomto byla trochu pozadu. Nicméně nakonec se také dočká ještě jednoho modelu. Bude jím Mazda CX-30, která bude mířit mezi CX-3 a CX-5. Přímými konkurenty vozu tak bude např. Nissan Qashqai nebo SUV, jako je Škoda Karoq a podobné.
 
Mazda CX-30
 
CX-30 bude mít na délku 4395 mm, bude 1795 mm široká a jen 1540 mm vysoká. Zde se opět ukazuje, že SUV se nyní snaží přiblížit více běžným vozům a nabízí jen trochu vyšší stavbu. Rozvor vozu bude činit 2655 mm a zavazadlový prostor by se měl vyznačovat objemem 430 litrů.
 
Mazda CX-30
 
Technické údaje zatím nebyly zveřejněny, víme však, že benzínové modely budou vždy v mild-hybridní formě, k dispozici bude také s inovativním motorem SkyActiv-X. Nebudou chybět ani naftové motory, ty se patrně obejdou bez hybridních technologií. K dispozici bude 6stupňová manuální převodovka nebo automat.
 
Mazda CX-30
 
Dnes už poměrně obvyklejším prvkem bude i vektorování točivého momentu pro jistější jízdní vlastnosti. Nebude chybět ani možnost objednat si LED světla. Na další technické údaje si nicméně budeme muset počkat, stejně jako na přesnější datum uvedení a ceny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut Xiaomi vyvíjí 100W rychlé nabíjení. Baterii dobije za 17 minut
Xiaomi se rozhodlo posunout laťku v rychlosti rychlého nabíjení o pořádný kus nahoru. Nová technologie Super Charge Turbo by měla dobít 4000mAh baterii ve smartphonu za pouhých 17 minut. Má to jen jeden háček.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie Galaxy S10 s Exynosem trápí rychle se vybíjející baterie
Někteří majitelé Galaxy S10 si stěžují na nezvykle rychlé vybíjení baterie. Týká se pouze verze s procesorem Exynos a příčinou problému by mělo být internetové volání. Před nedávnem zase uživatelé objevili, že se obrazovka telefonu rozsvěcí při nošení v kapse.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala