Automobilka Mazda v Evropě zatím nabízí dvě SUV, maličké CX-3 a podstatně větší CX-5. V jiných částech světa jsou k dostání i mnohé jiné modely, nicméně Evropa v tomto byla trochu pozadu. Nicméně nakonec se také dočká ještě jednoho modelu. Bude jím Mazda CX-30, která bude mířit mezi CX-3 a CX-5. Přímými konkurenty vozu tak bude např. Nissan Qashqai nebo SUV, jako je Škoda Karoq a podobné.

CX-30 bude mít na délku 4395 mm, bude 1795 mm široká a jen 1540 mm vysoká. Zde se opět ukazuje, že SUV se nyní snaží přiblížit více běžným vozům a nabízí jen trochu vyšší stavbu. Rozvor vozu bude činit 2655 mm a zavazadlový prostor by se měl vyznačovat objemem 430 litrů.

Technické údaje zatím nebyly zveřejněny, víme však, že benzínové modely budou vždy v mild-hybridní formě, k dispozici bude také s inovativním motorem SkyActiv-X. Nebudou chybět ani naftové motory, ty se patrně obejdou bez hybridních technologií. K dispozici bude 6stupňová manuální převodovka nebo automat.

Dnes už poměrně obvyklejším prvkem bude i vektorování točivého momentu pro jistější jízdní vlastnosti. Nebude chybět ani možnost objednat si LED světla. Na další technické údaje si nicméně budeme muset počkat, stejně jako na přesnější datum uvedení a ceny.