www.svetmobilne.cz
>
>

Mazda 3 míří do servisů, systém pro zabránění kolizím je naopak může vyvolat

Mazda 3 míří do servisů, systém pro zabránění kolizím je naopak může vyvolat
, , aktualita
Jízdní asistenti v moderních automobilech nejsou vždy bezproblémoví. Nejednou dokážou překvapit přehnanou reakcí, což nyní musí řešit automobilka Mazda. Ta svolává své Mazdy 3 do servisů, systém SBS totiž brzdí i bez příčiny.
K oblíbeným
reklama
Moderní automobily jsou prošpikovány elektronikou a nejrůznějšími jízdními asistenty, které mají udělat jízdu bezpečnější. Bohužel tyto systémy nejsou vždy bezproblémové a ačkoli mnohdy dokáží zareagovat rychleji a lépe než člověk, čímž předejdou nehodě, stávají se i opačné situace, kdy reagují přehnaně, vyhodnocují situace nesprávně a naopak mohou vyvolat rizikové situace, které by člověk jen tak neudělal. Právě to nyní řeší automobilka Mazda se svým systémem SBS (Smart Braking System) u Mazdy 3, který se nechová vždy tak, jak by měl.
 
Mazda 3
 
Tento systém by měl v případě, že detekuje překážku, automaticky začít brzdit a předejít tak kolizi. Bohužel se zjistilo, že SBS někdy začne brzdit úplně bezdůvodně, což naopak může vyvolat rizikové situace. Mazda 3 tak sice nenarazí do něčeho vepředu, ale výrazně se zvyšuje riziko toho, že to někdo napálí do Mazdy zezadu, protože nebude čekat bezdůvodné nouzové brzdění bez příčiny. Zde je pochopitelně nutno říci, že řidič jedoucí za prvním autem by měl především dodržovat bezpečnou vzdálenost, takže i pokud se stane taková situace selhání bezpečnostního systému, ke kolizi by nemělo dojít. Ale všichni víme, jak se spousta řidičů lepí jiným na zadek.
 
Mazda tak nyní začíná svolávat modely 3 do servisů k přeprogramování nebo dokonce i výměně řídící jednotky tohoto systému. Prozatím naštěstí nebyly hlášeny žádné nehody vzniklé z důvodu nesprávné funkce systému SBS. Americké zastoupení značky tak už svolává přes 35 tisíc těchto vozů, otázkou je, kdy tato svolávací akce proběhne u nás. Připomeňme, že v listopadu svolávala Mazda vozy CX-30 a 3 s motory SkyActiv-X, kde řídící jednotka mohla nastavovat špatný poměr vzduchu a paliva, což mohl vést ke ztrátě výkonu nebo až zastavení motoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala