www.svetmobilne.cz
>
>

Mazda 3 míří do servisů, systém pro zabránění kolizím je naopak může vyvolat

Mazda 3 míří do servisů, systém pro zabránění kolizím je naopak může vyvolat
, , aktualita
Jízdní asistenti v moderních automobilech nejsou vždy bezproblémoví. Nejednou dokážou překvapit přehnanou reakcí, což nyní musí řešit automobilka Mazda. Ta svolává své Mazdy 3 do servisů, systém SBS totiž brzdí i bez příčiny.
K oblíbeným
reklama
Moderní automobily jsou prošpikovány elektronikou a nejrůznějšími jízdními asistenty, které mají udělat jízdu bezpečnější. Bohužel tyto systémy nejsou vždy bezproblémové a ačkoli mnohdy dokáží zareagovat rychleji a lépe než člověk, čímž předejdou nehodě, stávají se i opačné situace, kdy reagují přehnaně, vyhodnocují situace nesprávně a naopak mohou vyvolat rizikové situace, které by člověk jen tak neudělal. Právě to nyní řeší automobilka Mazda se svým systémem SBS (Smart Braking System) u Mazdy 3, který se nechová vždy tak, jak by měl.
 
Mazda 3
 
Tento systém by měl v případě, že detekuje překážku, automaticky začít brzdit a předejít tak kolizi. Bohužel se zjistilo, že SBS někdy začne brzdit úplně bezdůvodně, což naopak může vyvolat rizikové situace. Mazda 3 tak sice nenarazí do něčeho vepředu, ale výrazně se zvyšuje riziko toho, že to někdo napálí do Mazdy zezadu, protože nebude čekat bezdůvodné nouzové brzdění bez příčiny. Zde je pochopitelně nutno říci, že řidič jedoucí za prvním autem by měl především dodržovat bezpečnou vzdálenost, takže i pokud se stane taková situace selhání bezpečnostního systému, ke kolizi by nemělo dojít. Ale všichni víme, jak se spousta řidičů lepí jiným na zadek.
 
Mazda tak nyní začíná svolávat modely 3 do servisů k přeprogramování nebo dokonce i výměně řídící jednotky tohoto systému. Prozatím naštěstí nebyly hlášeny žádné nehody vzniklé z důvodu nesprávné funkce systému SBS. Americké zastoupení značky tak už svolává přes 35 tisíc těchto vozů, otázkou je, kdy tato svolávací akce proběhne u nás. Připomeňme, že v listopadu svolávala Mazda vozy CX-30 a 3 s motory SkyActiv-X, kde řídící jednotka mohla nastavovat špatný poměr vzduchu a paliva, což mohl vést ke ztrátě výkonu nebo až zastavení motoru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala