www.svetmobilne.cz
>
>
>

Máte notebook HP? Zkontrolujte si baterii, některé mohou začít hořet

Máte notebook HP? Zkontrolujte si baterii, některé mohou začít hořet
, , aktualita
HP zahájilo celosvětovou svolávací akci pro majitele svých vybraných notebooků. Týká se několika řad, především ProBook. Jaké konkrétní modely mohou být dotčeny a co dělat v případě, že máte takový notebook doma?
reklama
HP má smůlu na vadné baterie. V současné době upozorňuje mnoho majitelů svých notebooků, aby zkontrolovali, zda nemají model s potenciálně nebezpečnou baterií, která by mohla způsobit požár. Svolávací akce se týká vybraných modelů z řad ProBook a ZBook, dotčeno bylo také několik modelů x360, Pavilion, Envy a 11. Kompletní seznam naleznete na konci článku, každý z uvedených modelů však nemusí obsahovat hned vadnou baterii, problém se týká pouze malé části z nich. Proto byl vydán nástroj HP Battery Validation Utility, který do půl minuty ověří, zda máte smůlu na nebezpečnou baterii. Ohroženy jsou modely vyrobené od prosince 2015 do prosince 2017, přičemž vadná baterie mohla být součástí nového notebooku, nebo se tam mohla dostat jako dokoupené příslušenství či náhradní díl vyměněný v servisu.
 
 
Pokud byste zjistili, že máte ve svém notebooku vadnou baterii, je nutné zdarma zažádat o novou. Doporučeno je vyjmutí baterie, mnoho počítačů však využívá integrovanou, uživatelsky nevyměnitelnou baterii, proto HP vydalo aktualizaci systému BIOS který aktivuje „Bezpečný režim baterie“. V takovém případě se baterie vybije a je zakázáno její opětovné nabití, přičemž zařízení je možné nadále používat, pokud je připojeno k elektrické síti.
 
Proces bezplatné výměny baterie se v jednotlivých zemích liší, zákazníkům z České republiky HP doručí baterii domů a následně je bude telefonicky do tří pracovních dnů kontaktovat autorizovaný technik, který servisní úkon provede u nich doma. Samotný notebook nemůže být podle výrobce poškozen vlivem vadné baterie. Pro zákazníky, kteří spravují pět nebo více potenciálně ohrožených notebooků, si HP připravilo proces hromadného ověřování a objednání náhradních dílů. Více informací lze získat na stránkách HP.com, kde lze najít také odkaz ke stažení výše uvedeného nástroje nebo sekci s nejčastějšími otázkami.

 

Seznam modelů, které mohou obsahovat dotčenou baterii

 
 • HP Probook 640 G2
 • HP ProBook 640 G3
 • HP ProBook 645 G2
 • HP ProBook 645 G3
 • HP ProBook 650 G2
 • HP ProBook 650 G3
 • HP ProBook 655 G2
 • HP ProBook 655 G3
 • HP ZBook 17 G3
 • HP ZBook 17 G4
 • HP ZBook Studio G3
 • HP x360 310 G2
 • HP Pavilion x360
 • HP ENVY m6
 • HP 11 Notebook PC
Zdroj: HP.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představil 5G Exynos Modem 5100 Samsung představil 5G Exynos Modem 5100
Samsung je vedle Intelu, Qualcommu a dalších jednou ze společností, která chce prorazit na trhu 5G modemů. Výsledkem je tak nový Exynos Modem 5100, který má být prvním, jenž splňuje všechny 3GPP Rel.15 standardy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness Google Coach bude novým AI asistentem pro fitness
Zákulisní informace naznačují, že společnost Google chystá nového asistenta pro cvičení a živý zdravotní styl obecně. Aplikace se patrně bude jmenovat Google Coach a pomůže i se návrhy na vyváženou stravu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus Cenu EISA 2018-2019 získal Huawei P20 Pro, Honor 10 i Nokia 7 Plus
Prestižní odborná ocenění EISA Awards pro letošní rok našly své majitele. Spokojen může být Huawei, který uspěl hned ve dvou kategoriích a s prázdnou neodešla ani Nokia. Naopak odborné recenzenty letos neoslovil Samsung.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim Android Pie Go Edition pro levné smartphony přijde na podzim
Google představil speciální verzi Androidu 9 Pie, která je určena pro nejlevnější smartphony na trhu. Go Edition zabírá méně prostoru v úložišti, rychleji se spouští a chrání uživatele díky vylepšenému zabezpečení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík V Glasgow vyvinuli flow-baterie pro EV uvolňující elektřinu nebo vodík
Vylepšila se další technologie baterií, která by měla změnit svět elektromobilů, byť nejde zas až o takovou novinku. Flow-baterie vyvinuté na Univerzitě v Glasgow by měly dle potřeby poskytnout elektřinu nebo vodík.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře