www.svetmobilne.cz
>
>
>

Máte notebook HP? Zkontrolujte si baterii, některé mohou začít hořet

Máte notebook HP? Zkontrolujte si baterii, některé mohou začít hořet
, , aktualita
HP zahájilo celosvětovou svolávací akci pro majitele svých vybraných notebooků. Týká se několika řad, především ProBook. Jaké konkrétní modely mohou být dotčeny a co dělat v případě, že máte takový notebook doma?
reklama
HP má smůlu na vadné baterie. V současné době upozorňuje mnoho majitelů svých notebooků, aby zkontrolovali, zda nemají model s potenciálně nebezpečnou baterií, která by mohla způsobit požár. Svolávací akce se týká vybraných modelů z řad ProBook a ZBook, dotčeno bylo také několik modelů x360, Pavilion, Envy a 11. Kompletní seznam naleznete na konci článku, každý z uvedených modelů však nemusí obsahovat hned vadnou baterii, problém se týká pouze malé části z nich. Proto byl vydán nástroj HP Battery Validation Utility, který do půl minuty ověří, zda máte smůlu na nebezpečnou baterii. Ohroženy jsou modely vyrobené od prosince 2015 do prosince 2017, přičemž vadná baterie mohla být součástí nového notebooku, nebo se tam mohla dostat jako dokoupené příslušenství či náhradní díl vyměněný v servisu.
 
 
Pokud byste zjistili, že máte ve svém notebooku vadnou baterii, je nutné zdarma zažádat o novou. Doporučeno je vyjmutí baterie, mnoho počítačů však využívá integrovanou, uživatelsky nevyměnitelnou baterii, proto HP vydalo aktualizaci systému BIOS který aktivuje „Bezpečný režim baterie“. V takovém případě se baterie vybije a je zakázáno její opětovné nabití, přičemž zařízení je možné nadále používat, pokud je připojeno k elektrické síti.
 
Proces bezplatné výměny baterie se v jednotlivých zemích liší, zákazníkům z České republiky HP doručí baterii domů a následně je bude telefonicky do tří pracovních dnů kontaktovat autorizovaný technik, který servisní úkon provede u nich doma. Samotný notebook nemůže být podle výrobce poškozen vlivem vadné baterie. Pro zákazníky, kteří spravují pět nebo více potenciálně ohrožených notebooků, si HP připravilo proces hromadného ověřování a objednání náhradních dílů. Více informací lze získat na stránkách HP.com, kde lze najít také odkaz ke stažení výše uvedeného nástroje nebo sekci s nejčastějšími otázkami.

 

Seznam modelů, které mohou obsahovat dotčenou baterii

 
 • HP Probook 640 G2
 • HP ProBook 640 G3
 • HP ProBook 645 G2
 • HP ProBook 645 G3
 • HP ProBook 650 G2
 • HP ProBook 650 G3
 • HP ProBook 655 G2
 • HP ProBook 655 G3
 • HP ZBook 17 G3
 • HP ZBook 17 G4
 • HP ZBook Studio G3
 • HP x360 310 G2
 • HP Pavilion x360
 • HP ENVY m6
 • HP 11 Notebook PC
Zdroj: HP.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby DigiLens vyvíjí rozšířenou realitu pro motorkářské přilby
Výrobce HUD systémů DigiLens a Sena, producent Bluetooth zařízení, se dali dohromady a vyvíjí MonoHUD, systém rozšířené reality např. pro motorkářské přilby. Ta využije nejnovější technologie a přinese HUD zobrazení v malém balení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května Potvrzeno: Xiaomi Mi 8 se představí 31. května
Xiaomi zveřejnilo teaser na svou dlouho očekávanou vlajkovou loď. V něm potvrzuje předchozí spekulace, že novinka se bude jmenovat Mi 8 a nikoliv MI 7. K oficiálnímu představení dojde v poslední květnový den.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti Google Family Link přichází do ČR, rodičům umožňuje kontrolovat své děti
Rok stará aplikace Google Family Link přichází do České republiky a dalších evropských zemí. Rodičům umožňuje vytvořit účty pro své děti, kontrolovat instalované aplikace a mít přehled o tom, co dělá na svém zařízení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8 Samsung uvedl levné telefony Galaxy J4, J6 a J8
Řada cenově dostupnějších smartphonů Galaxy J od Samsungu se počátkem týdne rozrostla o tři nové modely. Dva vyšší nabídnou displeje Super AMOLED označované jako Infinity, to znamená s podlouhlým poměrem stran.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář