www.svetmobilne.cz
>
>
>

Máte notebook HP? Zkontrolujte si baterii, některé mohou začít hořet

Máte notebook HP? Zkontrolujte si baterii, některé mohou začít hořet
, , aktualita
HP zahájilo celosvětovou svolávací akci pro majitele svých vybraných notebooků. Týká se několika řad, především ProBook. Jaké konkrétní modely mohou být dotčeny a co dělat v případě, že máte takový notebook doma?
reklama
HP má smůlu na vadné baterie. V současné době upozorňuje mnoho majitelů svých notebooků, aby zkontrolovali, zda nemají model s potenciálně nebezpečnou baterií, která by mohla způsobit požár. Svolávací akce se týká vybraných modelů z řad ProBook a ZBook, dotčeno bylo také několik modelů x360, Pavilion, Envy a 11. Kompletní seznam naleznete na konci článku, každý z uvedených modelů však nemusí obsahovat hned vadnou baterii, problém se týká pouze malé části z nich. Proto byl vydán nástroj HP Battery Validation Utility, který do půl minuty ověří, zda máte smůlu na nebezpečnou baterii. Ohroženy jsou modely vyrobené od prosince 2015 do prosince 2017, přičemž vadná baterie mohla být součástí nového notebooku, nebo se tam mohla dostat jako dokoupené příslušenství či náhradní díl vyměněný v servisu.
 
 
Pokud byste zjistili, že máte ve svém notebooku vadnou baterii, je nutné zdarma zažádat o novou. Doporučeno je vyjmutí baterie, mnoho počítačů však využívá integrovanou, uživatelsky nevyměnitelnou baterii, proto HP vydalo aktualizaci systému BIOS který aktivuje „Bezpečný režim baterie“. V takovém případě se baterie vybije a je zakázáno její opětovné nabití, přičemž zařízení je možné nadále používat, pokud je připojeno k elektrické síti.
 
Proces bezplatné výměny baterie se v jednotlivých zemích liší, zákazníkům z České republiky HP doručí baterii domů a následně je bude telefonicky do tří pracovních dnů kontaktovat autorizovaný technik, který servisní úkon provede u nich doma. Samotný notebook nemůže být podle výrobce poškozen vlivem vadné baterie. Pro zákazníky, kteří spravují pět nebo více potenciálně ohrožených notebooků, si HP připravilo proces hromadného ověřování a objednání náhradních dílů. Více informací lze získat na stránkách HP.com, kde lze najít také odkaz ke stažení výše uvedeného nástroje nebo sekci s nejčastějšími otázkami.

 

Seznam modelů, které mohou obsahovat dotčenou baterii

 
 • HP Probook 640 G2
 • HP ProBook 640 G3
 • HP ProBook 645 G2
 • HP ProBook 645 G3
 • HP ProBook 650 G2
 • HP ProBook 650 G3
 • HP ProBook 655 G2
 • HP ProBook 655 G3
 • HP ZBook 17 G3
 • HP ZBook 17 G4
 • HP ZBook Studio G3
 • HP x360 310 G2
 • HP Pavilion x360
 • HP ENVY m6
 • HP 11 Notebook PC
Zdroj: HP.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Izrael chce zrušit prodej spalovacích aut po roce 2030 Izrael chce zrušit prodej spalovacích aut po roce 2030
Izrael bude další zemí, která chce poměrně brzy zakázat prodej vozů se spalovacími motory na benzin a naftu. Důraz bude kladen na elektromobily, elektřina se pak přestane vyrábět pomocí uhlí, ale přijde na řadu CNG.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Automobil Lime si půjčíte stejně snadno jako koloběžku Automobil Lime si půjčíte stejně snadno jako koloběžku
Ulice Seattlu začínají zaplavovat automobily s logem Lime, které jsou po koloběžkách a kolech dalším dopravním prostředkem nabízeným k zapůjčení tímto americkým start-upem. Do konce příštího roku chce svou flotilu rozšířit na 1 500 vozidel.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo" Tesla Model 3 diskvalifikována z 2. místa za neschválené "palivo"
Cameron Rogers dokázal na nedávném závodu Global Time Attack Super Lap získat s Teslou Model 3 výborné 2. místo. Z vítězného pódia jej ale posléze vyhodili, neboť použil neschválené palivo, elektřinu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry Honor 10 Lite odhaluje svůj vzhled i první parametry
Honor 10 Lite by sice měl být oficiálně představen až příští týden, ale to nejdůležitější o tomto smartphonu jsme se dozvěděli už dnes. Půjde o cenově dostupný model se skleněným tělem v oblíbených gradientních barvách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+? Jaké smartphony podporují rychlé nabíjení Quick Charge 4.0/4+?
Smartphonů, které můžete bleskurychle nabíjet prostřednictvím technologie Quick Charge 4.0 nebo 4+ od Qualcommu, na trhu pomalu přibývá. Podívejte se, zda se v seznamu nenachází i váš vyhlédnutý model. Průběžně doplňováno.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik