www.svetmobilne.cz
>
>
>

Máte notebook HP? Zkontrolujte si baterii, některé mohou začít hořet

Máte notebook HP? Zkontrolujte si baterii, některé mohou začít hořet
, , aktualita
HP zahájilo celosvětovou svolávací akci pro majitele svých vybraných notebooků. Týká se několika řad, především ProBook. Jaké konkrétní modely mohou být dotčeny a co dělat v případě, že máte takový notebook doma?reklama
HP má smůlu na vadné baterie. V současné době upozorňuje mnoho majitelů svých notebooků, aby zkontrolovali, zda nemají model s potenciálně nebezpečnou baterií, která by mohla způsobit požár. Svolávací akce se týká vybraných modelů z řad ProBook a ZBook, dotčeno bylo také několik modelů x360, Pavilion, Envy a 11. Kompletní seznam naleznete na konci článku, každý z uvedených modelů však nemusí obsahovat hned vadnou baterii, problém se týká pouze malé části z nich. Proto byl vydán nástroj HP Battery Validation Utility, který do půl minuty ověří, zda máte smůlu na nebezpečnou baterii. Ohroženy jsou modely vyrobené od prosince 2015 do prosince 2017, přičemž vadná baterie mohla být součástí nového notebooku, nebo se tam mohla dostat jako dokoupené příslušenství či náhradní díl vyměněný v servisu.
 
 
Pokud byste zjistili, že máte ve svém notebooku vadnou baterii, je nutné zdarma zažádat o novou. Doporučeno je vyjmutí baterie, mnoho počítačů však využívá integrovanou, uživatelsky nevyměnitelnou baterii, proto HP vydalo aktualizaci systému BIOS který aktivuje „Bezpečný režim baterie“. V takovém případě se baterie vybije a je zakázáno její opětovné nabití, přičemž zařízení je možné nadále používat, pokud je připojeno k elektrické síti.
 
Proces bezplatné výměny baterie se v jednotlivých zemích liší, zákazníkům z České republiky HP doručí baterii domů a následně je bude telefonicky do tří pracovních dnů kontaktovat autorizovaný technik, který servisní úkon provede u nich doma. Samotný notebook nemůže být podle výrobce poškozen vlivem vadné baterie. Pro zákazníky, kteří spravují pět nebo více potenciálně ohrožených notebooků, si HP připravilo proces hromadného ověřování a objednání náhradních dílů. Více informací lze získat na stránkách HP.com, kde lze najít také odkaz ke stažení výše uvedeného nástroje nebo sekci s nejčastějšími otázkami.

 

Seznam modelů, které mohou obsahovat dotčenou baterii

 
 • HP Probook 640 G2
 • HP ProBook 640 G3
 • HP ProBook 645 G2
 • HP ProBook 645 G3
 • HP ProBook 650 G2
 • HP ProBook 650 G3
 • HP ProBook 655 G2
 • HP ProBook 655 G3
 • HP ZBook 17 G3
 • HP ZBook 17 G4
 • HP ZBook Studio G3
 • HP x360 310 G2
 • HP Pavilion x360
 • HP ENVY m6
 • HP 11 Notebook PC
Zdroj: HP.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
20.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik