www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Mapy.cz dostaly turistickou navigaci, ale zatím jen v testovací verzi

Mapy.cz dostaly turistickou navigaci, ale zatím jen v testovací verzi
, , aktualita
Seznam.cz zahájil veřejné testování nové a dlouho žádané funkce v mobilní aplikaci Mapy.cz. jedná se o turistickou navigaci, kterou kromě pěších využijí i cyklisté a řidiči. Jak můžete novou funkci vyzkoušet v předstihu?
K oblíbeným
reklama
Mobilní aplikace Mapy.cz se chlubí kvalitními mapovými podklady i možností plánování tras, ale dosud ji jedna důležitá funkce chyběla – plnohodnotná navigace. Před časem vývojáři prozradili, že zahájili interní testování nové funkce, od konce tohoto pracovního týdne ji mohou konečně vyzkoušet i další uživatelé. Stále se ovšem jedná o uzavřené testování, do kterého je nutné se přihlásit, navíc se týká pouze verze pro Android.

Navigace je určena především pro pěší turisty, kteří ocení široké pokrytí polních cest, horských stezek i značených turistických tras. Záleží na uživateli, zda dá přednost nejkratší nebo turistické trase, v každém případě nechybí hlasové povely upozorňující třeba na blížící se rozcestník. Pokud nechce být uživatel při cestě přírodou rušen, může hlasové povely vypnout a dokonce zhasnout displej telefonu, aplikace ho v takovém případě upozorní zavibrováním a notifikací na zamčené obrazovce.

Navigaci ovšem využijí i cyklisté, kteří si v aplikaci mohou naplánovat trasu s preferencí cyklotras, silnic, lesních a polních cest, nebo dokonce trasu určenou pouze pro silniční kolo. A zkrátka nepřijdou ani řidiči automobilů, na které čekají hlasové povely ke směru jízdy, upozornění na kruhové objezdy, sjezdy, podrobnosti o silnicích a maximální povolené rychlosti. Nedávno navíc Mapy.cz získali informace o cenách pohonných hmot po celé republice.

Užitečnou funkcí pro turisty, cyklisty i motoristy je možnost naplánování neomezeného množství průjezdních bodů. Zatím zůstává platit omezení, že pro plánování tras vyžaduje aplikace připojení k internetu, to by se ale brzy mělo změnit. Pokud ovšem uživatel nechce plýtvat mobilní data, může si cestu naplánovat předem v počítači, uložit pomocí funkce Batůžek a potom si jí po přihlášení otevřít na v aplikaci.


Jak vyzkoušet novou turistickou navigaci?


Funkce zatím byla přidána jen do testovací verze aplikace pro Android, kterou si bude moci stáhnout prvních 3 500 zájemců. Nejprve je nutné se přihlásit přes tento odkaz k testování (stačí kliknout na tlačítko „Chci se stát testerem“) a následně přes Google Play Store aktualizovat aplikaci. Mělo by dojít ke stažení nové verze, která už obsahuje turistickou navigaci. Potom už se můžete dát do testování a samozřejmě tvůrcům poskytnout zpětnou vazbu.

Vývojáři teď usilovně pracují na vychytání všech chyb, a pokud půjde všechno plánu, rádi by novou funkci nabídli úplně všem ještě během srpna. Zatím ovšem nebylo upřesněno, zda se tato informace týká i verze pro iOS.

Zdroj: TZ Seznam.cz
reklama
Nejnovější články
Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky Příchod Samsungu Galaxy Fold nejistý, Best Buy ruší objednávky
Skládací smartphone Samsung Galaxy Fold byl sice představen už před pár měsíci, ale stále ještě není na trhu. Navíc to nevypadá, že by se tak mělo stát v dohledné době. Řetězce začínají rušit předobjednávky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě Redmi K20 a K20 Pro budou low-costové vlajkové lodě
Xiaomi, respektive jeho značka Redmi, se nás příští týden pokus přesvědčit, že vlajková loď se Snapdragonem 855 a kvalitním fotoaparátem může stát stejně jako telefon střední třídy. Pojďme si shrnou poslední uniklé informace o těchto novinkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany Používáte aplikaci CM Launcher 3D? Data ponechává bez ochrany
CM Launcher 3D patří se stovkami milionů stažení k nejoblíbenějším aplikacím svého druhu. Přesto bylo zjištěno, že s ochranou dat si vývojáři hlavu příliš nelámou. Jedná se o další pochybení společnosti Cheetah Mobile.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi Prohlížeč Tor pro Android vyšel ve stabilní verzi
Po měsících testování vyšlo první stabilní sestavení internetového prohlížeče Tor pro Android. Uživatelům poskytuje více soukromí než jiné mobilní prohlížeče. S verzí pro iOS se nepočítá a vývojáři vysvětlují, co je důvodem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM Huawei byl vyloučen z Wi-Fi Alliance a SD Association. Přijde i o technologie ARM
Huawei přišel o členství v několika asociacích, které se starají o významné standardy. Čínskému výrobci by to mohlo zkomplikovat třeba používání microSD karet. Nejistá je také budoucnost procesorů Kirin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik