www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Mapy.cz dostaly turistickou navigaci, ale zatím jen v testovací verzi

Mapy.cz dostaly turistickou navigaci, ale zatím jen v testovací verzi
, , aktualita
Seznam.cz zahájil veřejné testování nové a dlouho žádané funkce v mobilní aplikaci Mapy.cz. jedná se o turistickou navigaci, kterou kromě pěších využijí i cyklisté a řidiči. Jak můžete novou funkci vyzkoušet v předstihu?
reklama
Mobilní aplikace Mapy.cz se chlubí kvalitními mapovými podklady i možností plánování tras, ale dosud ji jedna důležitá funkce chyběla – plnohodnotná navigace. Před časem vývojáři prozradili, že zahájili interní testování nové funkce, od konce tohoto pracovního týdne ji mohou konečně vyzkoušet i další uživatelé. Stále se ovšem jedná o uzavřené testování, do kterého je nutné se přihlásit, navíc se týká pouze verze pro Android.

Navigace je určena především pro pěší turisty, kteří ocení široké pokrytí polních cest, horských stezek i značených turistických tras. Záleží na uživateli, zda dá přednost nejkratší nebo turistické trase, v každém případě nechybí hlasové povely upozorňující třeba na blížící se rozcestník. Pokud nechce být uživatel při cestě přírodou rušen, může hlasové povely vypnout a dokonce zhasnout displej telefonu, aplikace ho v takovém případě upozorní zavibrováním a notifikací na zamčené obrazovce.

Navigaci ovšem využijí i cyklisté, kteří si v aplikaci mohou naplánovat trasu s preferencí cyklotras, silnic, lesních a polních cest, nebo dokonce trasu určenou pouze pro silniční kolo. A zkrátka nepřijdou ani řidiči automobilů, na které čekají hlasové povely ke směru jízdy, upozornění na kruhové objezdy, sjezdy, podrobnosti o silnicích a maximální povolené rychlosti. Nedávno navíc Mapy.cz získali informace o cenách pohonných hmot po celé republice.

Užitečnou funkcí pro turisty, cyklisty i motoristy je možnost naplánování neomezeného množství průjezdních bodů. Zatím zůstává platit omezení, že pro plánování tras vyžaduje aplikace připojení k internetu, to by se ale brzy mělo změnit. Pokud ovšem uživatel nechce plýtvat mobilní data, může si cestu naplánovat předem v počítači, uložit pomocí funkce Batůžek a potom si jí po přihlášení otevřít na v aplikaci.


Jak vyzkoušet novou turistickou navigaci?


Funkce zatím byla přidána jen do testovací verze aplikace pro Android, kterou si bude moci stáhnout prvních 3 500 zájemců. Nejprve je nutné se přihlásit přes tento odkaz k testování (stačí kliknout na tlačítko „Chci se stát testerem“) a následně přes Google Play Store aktualizovat aplikaci. Mělo by dojít ke stažení nové verze, která už obsahuje turistickou navigaci. Potom už se můžete dát do testování a samozřejmě tvůrcům poskytnout zpětnou vazbu.

Vývojáři teď usilovně pracují na vychytání všech chyb, a pokud půjde všechno plánu, rádi by novou funkci nabídli úplně všem ještě během srpna. Zatím ovšem nebylo upřesněno, zda se tato informace týká i verze pro iOS.

Zdroj: TZ Seznam.cz
reklama
Nejnovější články
Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý Evolveo StrongPhone Z3: odolný, ale také hloupý
Stále jsou situace, kdy je méně lepší než více. Platí to třeba v případě odolných telefonů, neboť tlačítkové modely jsou méně náchylné k poškození než smartphony s velkým dotykovým displejem. A právě na to vsází nové Evolveo StrongPhone Z3.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD Ford Focus ST dostává 280 koní a elektronický diferenciál eLSD
Do třídy sportovních hatchbacků nižší střední třídy se dostává nová generace Fordu Focus ST. Ta bude k mání jak se silným benzínovým motorem z Mustangu, tak i turbodieselem pro ty, kteří chtějí při sportování šetřit palivo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan SUV prostě válí: Rolls-Royce nestíhá vyrábět Cullinan
Ať si říká kdo chce co chce, SUV jsou prostě oblíbená. A vidíme to i u takových značek, jako jsou Porsche nebo Rolls-Royce. Jeho Cullinan je tak oblíbený, že ho nestíhá vyrábět a bude muset rozšiřovat výrobu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy Xiaomi Mi 9 se odhaluje. Známe parametry foťáků i všechny barvy
Xiaomi nemůže vydržet čekání a vypouští některé novinky o modelu Mi 9 už nyní. Z oficiálního zdroje jsme se tak dozvěděli o parametrech trojitého fotoaparátu a displeje nebo si můžeme prohlédnout všechny barevné varianty telefonu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik