Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapy Google už ukazují nabíjecí stojany pro EV

18.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Mapy Google získávají jednu užitečnou aktualizaci pro majitele elektromobilů. Nově totiž budou ukazovat i polohu nabíjecích stanic a informace o nich. Bude tak možné si lépe plánovat cestu a nezůstat někde s vybitým autem.
Společnost Google pracuje na vylepšování svých aplikací a Mapy nejsou výjimkou. Ty budou nově užitečnější pro majitele elektromobilů, neboť v mapách se nově objeví informace o nabíjecích stanicích pro EV. Vedle jména společnosti to budou informace o typech nabíječek, rychlosti nabíjení i počet jednotlivých typů konektorů. Vedle toho zde mohou být fotografie, hodnocení dalších řidičů a jejich komentáře, u některých budou i odkazy na weby konkrétních společností. Zatím se však nehovoří o tom, že by se zde zobrazovaly informace o aktuální obsazenosti.
 
Mapy Google pro EV
 
Nová funkce se objevuje nejprve v aplikacích pro mobilní operační systémy Google Android a Apple iOS. Desktopová verze dostane tuto funkčnost v následujících týdnech. U nás si ale tohoto moc neužijeme, celosvětově jsou totiž zahrnuty pouze nabíječky Tesla Supercharger a Chargepoint. V USA jsou navíc zahrnuty i společnosti SemaConnect, EVgo, Blink, ve Velké Británii Chargemaster, Pod Point a v Austrálii a na Novém Zálendu pak Chargefox. V případě ČR sice už delší dobu najdete informace o mnoha stanicích (diskuze, fotky), ale chybí např. informace o typech stojanů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama