www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech

Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
, , aktualita
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
K oblíbeným
reklama
Zatímco v některých městech je cyklistika naprosto normální součástí dopravy, do mnoha jiných se teprve dostává. Hodně tomu napomáhá bike-sharing, kdy si za mírný poplatek půjčíte kolo na jednom místě a na druhém ho vrátíte. Nemusíte jej kupovat a starat se o to, aby vám ho přes den nebo noc někdo neukradl. I u nás se tyto služby začínají hodně rozmáhat, příkladem je např. společnost Nextbike nebo Rekola. Poněvadž je těchto společností více a roste počet stojanů i lidí využívající tyto služby, budou nové verze mobilní aplikace Mapy Google obsahovat i informace o stanicích, kde jsou kola ponechána (zatím je však nutné je manuálně vyhledat).
 
Bike-sharing Nextbike v Ostravě
 
Aplikace i ukáže, kolik kol zde je a jaká je volná kapacita. Zjistíte tedy, zda tu bude kolo k půjčení, ale také to, zda bude v cílové destinaci místo k vrácení. Google testoval tuto funkci v New Yorku v loňském roce a nyní se dostává do 24 dalších měst v 16 zemích. Česká republika mezi nimi zatím není, ale Google plánuje postupné rozšiřovaní počtu měst. Zatím se to z těch bližších týká např. Berlína, Vídně, Budapešti nebo Varšavy.
 
Google Mapy bike-sharing
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala