www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech

Mapy Google přidávají info o bike-sharingu a volných stojanech
, , aktualita
Bike-sharing se stal obrovským hitem dokonce i u nás a nová verze mobilní aplikace Mapy Google následuje tento trend. Nově bude ve vybraných městech zobrazovat rozmístění doků i jejich obsazenost.
K oblíbeným
reklama
Zatímco v některých městech je cyklistika naprosto normální součástí dopravy, do mnoha jiných se teprve dostává. Hodně tomu napomáhá bike-sharing, kdy si za mírný poplatek půjčíte kolo na jednom místě a na druhém ho vrátíte. Nemusíte jej kupovat a starat se o to, aby vám ho přes den nebo noc někdo neukradl. I u nás se tyto služby začínají hodně rozmáhat, příkladem je např. společnost Nextbike nebo Rekola. Poněvadž je těchto společností více a roste počet stojanů i lidí využívající tyto služby, budou nové verze mobilní aplikace Mapy Google obsahovat i informace o stanicích, kde jsou kola ponechána (zatím je však nutné je manuálně vyhledat).
 
Bike-sharing Nextbike v Ostravě
 
Aplikace i ukáže, kolik kol zde je a jaká je volná kapacita. Zjistíte tedy, zda tu bude kolo k půjčení, ale také to, zda bude v cílové destinaci místo k vrácení. Google testoval tuto funkci v New Yorku v loňském roce a nyní se dostává do 24 dalších měst v 16 zemích. Česká republika mezi nimi zatím není, ale Google plánuje postupné rozšiřovaní počtu měst. Zatím se to z těch bližších týká např. Berlína, Vídně, Budapešti nebo Varšavy.
 
Google Mapy bike-sharing
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala