Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapy.cz už fungují kompletně offline po celém světě a přidávají jízdní řády

1.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Seznam.cz přidal do své aplikace Mapy.cz turistické podklady celého světa, které navíc fungují kompletně bez připojení k internetu včetně vyhledávání. Další novinkou je vyhledávání spojů veřejné dopravy, které funguje nejen v České republice.
Mapy.cz už dlouho umožňují stáhnout mapové podklady České republiky nebo libovolné evropské země. Nedávno Seznam.cz přinesl velkou novinku, která se při cestování do zahraničí může hodit. Nyní je možné stáhnout turistické mapy jakéhokoliv státu světa. Uživatel se pak obejde bez internetového připojení také při vyhledávání míst v okolí nebo plánování tras. Mapy celého světa by měly velikost okolo 180 GB, proto je nadále možné stahovat podklady podle jednotlivých států. V případě větších zemí, jako jsou například Německo či Norsko, lze potom stahovat i jednotlivé regiony. Pokud byste si nebyli jistí, jaký konkrétní region potřebujete stáhnout, stačí kliknout například na město a aplikace vám poradí. V současné době jsou offline mapy celého světa dostupné v aplikaci pro Android a brzy se dostanou také do verzí pro iOS a desktopové Windows 10.


Další prázdninovou novinkou od Seznamu je spuštění beta verze jízdních řádů. Dosud fungovala jen oblíbená mobilní aplikace Pubtran pro Android, novinkou je ovšem samostatná stránka seznam.cz/jizdnirady, možnost vyhledávání spojů přímo na domovské stránce Seznam.cz i vydání aplikace pro iOS. Sužba umí vyhledávat nejen ze zastávky na zastávku, ale také z konkrétního místa na jiné místo. Uživatel si tak může například zjistit spojení z domova až k lékaří, přičemž uvidí celkový čas cesty i pěší trasu k zastávce a od zastávky. A nemusí znát konktrétní název zastávky. K dispozici jsou samozřejmě různá nastavení, jako je vyhledávání jen bezbariérových spojů, bez přestupů či omezení typů dopravních prostředků.
 
 
Seznam.cz připomíná, že kvůli monopolu jiné tuzemské organizace stále nemá přístup ke všem datům. Díky dohodám přímo s dopravci jsou však kompletní data dostupná například v Jihomoravském kraji, v Praze či Plzni. Situace by se však v budoucnu měla zlepšit. Bonusem jsou potom jízdní řády některých jiných evropských oblastí, Vyhledávání spojů veřejné dopravy je dostupné například ve Švýcarsku a vybraných velkých městech ve Francii, Itálii a Španělsku.
 
Zdroj: Tiskové zprávy
reklama