reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Malware předstírá vypnutí telefonu, pak krade data

, , aktualita
Malware předstírá vypnutí telefonu, pak krade data
Objevily se aplikace pro Android, které předstírají vypnutí telefonu, a když se zhasne obrazovka, začnou pracovat a například posílají z telefonu přes wifi data. Takže uživatel si vůbec ničeho nemusí všimnout.
Malware předstírá vypnutí telefonu, pak krade data
AVG objevilo škodlivé programy pro Android. Když vypínáte svůj mobilní přístroj, po zmáčknutí tlačítka napájení se objeví falešná nabídka, jestli chcete skutečně telefon vypnout. Poté následuje animace, která by následovala i normálně. Problém ale je, že následně se pouze vypne obrazovka a telefon i nadále pracuje. Uživatel bohužel nemá šanci nic odhalit.

A není to jen krádež dat. Aplikace může posílat SMS, telefonovat nebo měnit různá nastavení. Naštěstí pro většinu uživatelů - telefon musí mít root, aby aplikace takto mohla pracovat. Ale i tak si musíte dávat pozor, protože i některé telefony z Číny, které jsou k dostání v češtině, mají root od překladatele.

Další důležitou zprávou je, že Google si podobné problémy hlídá, a problémová aplikace by se proto v Google Play neměla objevit, takže by se spíše mělo jednat o aplikace mimo tento obchod. Takže je nutné si dávat pozor, jaké aplikace instalujeme mimo Google Play, a to i třeba z alternativních obchodů, které nemají tak vysoké bezpečnostní zásady.

A pokud si chcete být úplně jistí, že jste chránění, stačí telefon jen nevypínat nebo třeba vždy po vypnutí vytáhnout baterku.

Zdroj: www.pcworld.com