www.svetmobilne.cz
>
>

Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií

Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
, , aktualita
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
K oblíbeným
reklama
Sdílení kol a koloběžek zažívá čím dál tím větší boom a týká se to i jejich elektrických verzí. Společnost Lyft takto provozovala elektrokola v ulicích San Francisca, San José a East Bay, jenže musela hodně rychle skončit. Už dva měsíce stará kola totiž byla schopna se vznítit od akumulátoru a v červenci 2019 takto chytly v krátké době po sobě hned dva kusy. Společnost tak raději stáhla všechna elektrokola z ulic těchto měst a začala řešit, kde je problém. Ten je nyní konečně vyřešen.
 
Elektrokola Lyft
 
Přesný zdroj problémů Lyft sice nezveřejnil, jen řekl, že změnil dodavatele akumulátorů. Stávající elektrokola tak dostanou nové akumulátory a postupně se začnou zpět objevovat v ulicích výše zmíněných měst. V San Franciscu tak začne od poloviny prosince vracet přes 100 kol týdně a během půl roku by služba chtěla mít v ulicích zhruba 4000 elektrokol. Aby předešla podobným problémům, chce nabízet více typů elektrokol, takže pokud se objeví problém s jedním typem z nich, jejich stažení z ulic neochromí celou službu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu Redmi K30 5G: Snapdragon 765G i 120Hz displej za solidní cenu
Od společnosti Xiaomi a její podznačky Redmi jsme se dočkali nového smartphonu střední třídy Redmi K30 5G. Ten má 120Hz displej, podporuje 5G připojení a má i 6 fotoaparátů včetně dvou hloubkových senzorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
12.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala