www.svetmobilne.cz
>
>

Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií

Lyft vrací e-bike do ulic San Francisca, vyřešil zdroj požárů baterií
, , aktualita
Akumulátory vyžadují kvalitní technologie a výrobu, aby byly bezpečné. To se očividně nepovedlo dodavateli elektrických kol pro Lyft, kterému se rozhořela hned dvě zánovní kola. Problém se už ale vyřešil.
K oblíbeným
reklama
Sdílení kol a koloběžek zažívá čím dál tím větší boom a týká se to i jejich elektrických verzí. Společnost Lyft takto provozovala elektrokola v ulicích San Francisca, San José a East Bay, jenže musela hodně rychle skončit. Už dva měsíce stará kola totiž byla schopna se vznítit od akumulátoru a v červenci 2019 takto chytly v krátké době po sobě hned dva kusy. Společnost tak raději stáhla všechna elektrokola z ulic těchto měst a začala řešit, kde je problém. Ten je nyní konečně vyřešen.
 
Elektrokola Lyft
 
Přesný zdroj problémů Lyft sice nezveřejnil, jen řekl, že změnil dodavatele akumulátorů. Stávající elektrokola tak dostanou nové akumulátory a postupně se začnou zpět objevovat v ulicích výše zmíněných měst. V San Franciscu tak začne od poloviny prosince vracet přes 100 kol týdně a během půl roku by služba chtěla mít v ulicích zhruba 4000 elektrokol. Aby předešla podobným problémům, chce nabízet více typů elektrokol, takže pokud se objeví problém s jedním typem z nich, jejich stažení z ulic neochromí celou službu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala