www.svetmobilne.cz
>
>

Lyft prodá Toyotě divizi autonomního řízení Level 5

Lyft prodá Toyotě divizi autonomního řízení Level 5
, , aktualita
Autonomní řízení je v posledních letech velkým tématem, nicméně jde o náročnou a nákladnou záležitost. Služba Lyft chce ušetřit, a tak svou divizi pro autonomní vozy prodává firmě Woven Planet od Toyoty.
K oblíbeným
reklama
Vývoj autonomního řízení není jednoduchý a stojí to mnoho peněz. Tříštění sil do mnoha projektů sice přináší mnoho různých přístupů, na druhou stranu to pro mnoho menších a obvykle nespolupracujících týmů znamená, že je vývoj pomalý. Služba Lyft vyvíjela autonomní řízení od roku 2017 a stojí ji to okolo 100 milionů USD ročně. Není divu, že má kvůli tomu problémy se ztrátovostí. Rozhodla se proto svou divizi pro vývoj autonomního řízení nazvanou Level 5 prodat. Kupcem bude společnost Woven Planet, která je dceřinnou společností Toyoty.
 
Lyft
ilustrační foto, autor: QC Pictures, CC BY 2.0
 
Celá transakce bude znamenat 550 milionů USD do kapsy Lyftu, přičemž 200 milionů bude zaplaceno ihned, zbývajících 350 mil. USD pak bude Toyota splácet dalších 5 let. Lyft takto následuje konkurenční Uber, který se také nedávno zbavil své divize vyvíjející technologie pro autonomní řízení. Paradoxní je, že Toyota v minulosti vyvíjela autonomní řízení s lidmi, kteří dnes řídí Auroru, tedy firmu, která koupila autonomní divizi Uberu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala