www.svetmobilne.cz
>
>

Lyft prodá Toyotě divizi autonomního řízení Level 5

Lyft prodá Toyotě divizi autonomního řízení Level 5
, , aktualita
Autonomní řízení je v posledních letech velkým tématem, nicméně jde o náročnou a nákladnou záležitost. Služba Lyft chce ušetřit, a tak svou divizi pro autonomní vozy prodává firmě Woven Planet od Toyoty.
K oblíbeným
reklama
Vývoj autonomního řízení není jednoduchý a stojí to mnoho peněz. Tříštění sil do mnoha projektů sice přináší mnoho různých přístupů, na druhou stranu to pro mnoho menších a obvykle nespolupracujících týmů znamená, že je vývoj pomalý. Služba Lyft vyvíjela autonomní řízení od roku 2017 a stojí ji to okolo 100 milionů USD ročně. Není divu, že má kvůli tomu problémy se ztrátovostí. Rozhodla se proto svou divizi pro vývoj autonomního řízení nazvanou Level 5 prodat. Kupcem bude společnost Woven Planet, která je dceřinnou společností Toyoty.
 
Lyft
ilustrační foto, autor: QC Pictures, CC BY 2.0
 
Celá transakce bude znamenat 550 milionů USD do kapsy Lyftu, přičemž 200 milionů bude zaplaceno ihned, zbývajících 350 mil. USD pak bude Toyota splácet dalších 5 let. Lyft takto následuje konkurenční Uber, který se také nedávno zbavil své divize vyvíjející technologie pro autonomní řízení. Paradoxní je, že Toyota v minulosti vyvíjela autonomní řízení s lidmi, kteří dnes řídí Auroru, tedy firmu, která koupila autonomní divizi Uberu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář