Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Luxusní SUV Bentley Bentayga Hybrid dostává V6

6.3.2018, Milan Šurkala, aktualita
Bentley se mění a jde s dobou. Na SUV Bentayga jsme si už zvykli, tentokrát však do něj výrobce umístil i moderní hybridní pohon. A ten je párován s překvapivě malým přeplňovaným benzinovým motorem V6.
Automobilka Bentley vyrábí jedny z nejluxusnějších vozů na světě, nezakrněla však ve 20. století a směle se snaží jít i s moderní dobou. Šokem tak kdysi mohlo být uvedení luxusního SUV Bentayga, které nyní přidává další netradiční vlastnosti. Novinkou je totiž Bentayga Hybrid, která už dle svého názvu přináší hybridní pohon.
 
Bentley Bentayga Hybrid přední pohled
 
Zatímco dnes jej lze koupit s benzinovým i naftovým osmiválcem nebo rovnou benzinovým dvanáctiválcem do W, hybridní verze do tohoto obřího auta přináší mnohem menší třílitrový šestiválec, což vzhledem ke kategorii vozu vypadá docela nedůstojně. Neznáme jeho výkon, bude ale přeplňovaný, takže by i tak měl mít dostatek síly obzvlášť poté, co mu budou pomáhat i dva elektromotory.
 
Bentley Bentayga Hybrid zadní pohled
 
I když neznáme mnoho údajů, víme, že by Bentayga Hybrid měl ujet na čistě elektrický pohon až 50 kilometrů. Nabíjení nepříliš velké baterie z domácí zásuvky by mělo zabrat 7,5 hodiny, nicméně s rychlejším nabíjením se hovoří i o času 2,5 hodiny. Vůz můžete mít i se speciální nabíječkou, kterou navrhoval designér Phillipe Starck.
 
Bentley Bentayga Hybrid s nabíječkou
 
V této cenové kategorii už nejde ani tak o úsporu paliva a peněz jako spíše o společenský status a být "zelený" je dnes moderní. Emise CO2 tak byly vyčísleny na pouhých 75 g/km, což odpovídá spotřebě 3,2 litru na 100 km. Pochopitelně jde pouze o papírové číslo. Kdo bude jezdit mnohem méně než oněch 50 km a bude vůz denně nabíjet, může se dostat hluboko i pod tuto už tak velmi nízkou hodnotu, většina lidí ale bude naopak vysoko nad ní, i na násobcích.
 
Bentley Bentayga Hybrid interiér
 
Cenu novinky neznáme, rozhodně ale půjde o hodně vysoké číslo. Čemu byste dali přednost vy, kdybyste měli pár zbytečných milionů? Jste ekologicky smýšlející a volili byste V6 hybrid nebo raději některou z klasických V8 nebo W12 verzí?
 
Bentley Bentayga Hybrid smartphone
 
Bentley Bentayga Hybrid obrazovka
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama