Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil

4.3.2021, Milan Šurkala, aktualita
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
Historické vozy mají vysokou hodnotu, která je tím vyšší, čím více jsou původní. To však některým nebrání takové vozy značně přestavět. Nyní se tato možnost otevírá majitelům historického vozu Bentley Continental S1, S2 i S3 z let 1955 až 1965 jak ve verzi kupé, tak i ve čtyřdvéřovém sedanu. Společnost Lunaz může nyní tyto vozy přestavět na elektromobily.
 
Lunaz Bentley
 
Pod kapotou tak majitel už nenajde více než 6litrový motor V8, ale elektromotor. Přesná data neznáme, ale patrně se jeho výkon bude pohybovat okolo 375 koní (276 kW) jako u jiných přestaveb tohoto výrobce. Tomu byly uzpůsobeny i brzdy, odpružení, je tu nový posilovač řízení, dokonce i infotainment systém s podporou Apple CarPlay a klimatizace.
 
Lunaz Bentley
 
O ukládání energie se stará 80kWh akumulátor s dojezdem údajně až 250 mil (přes 400 km), ale tomu se při hmotnosti vozu a jeho aerodynamice nedá moc věřit. Z 0 na 60 mph (96 km/h) by to auto mělo zvládnout do 5 sekund. Případný zájemce se musí připravit akorát na to, že ho celá úprava vyjde na 350 tisíc liber bez daně (10,6 mil. Kč).
 
Lunaz Bentley
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama