www.svetmobilne.cz
>
>

Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil

Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
, , aktualita
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
K oblíbeným
reklama
Historické vozy mají vysokou hodnotu, která je tím vyšší, čím více jsou původní. To však některým nebrání takové vozy značně přestavět. Nyní se tato možnost otevírá majitelům historického vozu Bentley Continental S1, S2 i S3 z let 1955 až 1965 jak ve verzi kupé, tak i ve čtyřdvéřovém sedanu. Společnost Lunaz může nyní tyto vozy přestavět na elektromobily.
 
Lunaz Bentley
 
Pod kapotou tak majitel už nenajde více než 6litrový motor V8, ale elektromotor. Přesná data neznáme, ale patrně se jeho výkon bude pohybovat okolo 375 koní (276 kW) jako u jiných přestaveb tohoto výrobce. Tomu byly uzpůsobeny i brzdy, odpružení, je tu nový posilovač řízení, dokonce i infotainment systém s podporou Apple CarPlay a klimatizace.
 
Lunaz Bentley
 
O ukládání energie se stará 80kWh akumulátor s dojezdem údajně až 250 mil (přes 400 km), ale tomu se při hmotnosti vozu a jeho aerodynamice nedá moc věřit. Z 0 na 60 mph (96 km/h) by to auto mělo zvládnout do 5 sekund. Případný zájemce se musí připravit akorát na to, že ho celá úprava vyjde na 350 tisíc liber bez daně (10,6 mil. Kč).
 
Lunaz Bentley
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová
Společnost LG dlouhodobě strádala na trhu s mobilními telefony. Tato divize už šestým rokem přinášela firmě jen ztráty, prodeje klesaly, a tak není divu, že se nyní s telefony rozloučí. Oznamuje oficiální konec svých telefonů.
5.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km Mercedes-Benz EQS nabídne elektrický dojezd až 770 km
Automobilka Mercedes-Benz poodhalila techniku nového luxusního elektrického sedan EQS. Novinka má nabídnout elektrický dojezd až 770 km. V prodeji bude i jako čtyřkolka a záruka na akumulátor bude na ujetí 250 tisíc km.
4.4.2021, aktualita, Milan Šurkala