Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Louis Vuitton představil chytré hodinky s cenou přes 70 tisíc

13.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Louis Vuitton Tambour Horizon se zařadí do skupiny nejluxusnějších chytrých hodinek s Android Wear. Odpovídá tomu také cena, která mnohonásobně převyšuje konkurenci. Jsou hodinky výjimečné také něčím jiným než svou značkou?
Chytré hodinky sice seženete na čínských e-shopech za pár stokorun, ale dobře fungující a vypadající model zvučnějšího jména už není zrovna levnou záležitostí. Na druhou stranu není větší problém sehnat takové kousky s cenou do deseti tisíc korun, do výroby chytrých hodinek se však čím dál častěji pouštějí také známé módní značky. Cena výrobku se v takovém případě samozřejmě pohybuje ve velmi vysokých cifrách, přičemž zákazník nezaplatí jen za moderní technologie a design, ale také za značku.

 
Do světa chytrých hodinek se nyní vydala také slavná francouzská značka Louis Vuitton, která nedávno představila první model s názvem Tambour Horizon. Cenu produktů obvykle uvádíme až na konci článku, tentokrát však uděláme výjimku, abychom zbytečně nenalákali. Hodinky se totiž budou prodávat za cenu od 2 450 dolarů, v přepočtu 56 tisíc korun bez DPH, a na výběr bude z černé, šedé a hnědé barvy. Cena konkrétní varianty se potom může ještě zvýšit podle vybraného řemínku, kterých je údajně v nabídce přes šedesát. Na nedostatek personalizace si tedy zákazníci nemohou stěžovat, musejí však také zároveň počítat s tím, že cena samostatného řemínku může převýšit i částku, za kterou lze zakoupit chytré hodinky od známého výrobce.
 
 
A možnost přizpůsobení nekončí ani u softwaru, kde si uživatel může zvolit některý z exkluzivních ciferníků s možností dodatečných úprav. Louis Vuitton také připravil aplikace City Guide a My Flight, které jsou v hodinkách předinstalovány a pomohou uživateli při cestování. Módní značka spolupracovala na nových hodinkách se společnostmi Google a Qualcomm, použití operačního systému Android Wear 2.0 ani procesoru Snapdragon Wear 2100 tedy není žádným velkým překvapením. Dále je zařízení vybaveno 1,9” kulatým AMOLED displejem s rozlišením 390 x 390 obrazových bodů, 512MB operační paměti a 4GB vnitřním úložištěm. Baterie o kapacitě 300 mAh zajistí nejspíš jen velmi průměrnou výdrž.
 
Samozřejmostí jsou funkce pro sledování pohybových aktivit včetně měřiče srdečního tepu. Hodinky, které také zvládnou zobrazovat notifikace, je možné spárovat s telefony disponujícími Androidem a iOS.
 
reklama