Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Logitech K780: jedna klávesnice pro PC, tablet i smartphone

20.7.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Logitech uvedl na trh univerzální bezdrátovou klávesnici s numerickou částí, která je kompatibilní s počítači, tablety a telefony. Všechna zařízení je možné připojit najednou a jednoduše mezi nimi přepínat.
Logitech K780 Multi-Device Wireless Keyboard, jak zní plný název nového produktu, se na první pohled tváří jako běžná počítačová klávesnice. Jenže je kompatibilní také s mobilními zařízeními, jako jsou chytré telefony a tablety s operačními systémy Chrome OS, Android a iOS. Součástí klávesnice je navíc pogumovaná lišta s měkkým povrchem, která slouží jako stojánek – vejde se do něj malý smartphone, stejně jako iPad Pro s 12,9“ displejem, které tak uživatel může mít v pohodlném úhlu pro čtení. Navíc je možné mít připojeno až tři zařízení najednou a přepínat mezi nimi pomocí tlačítka Easy-Switch.

Logitech K780 využívá klasické rozložení klávesnice, přičemž nechybí numerická část, řada funkčních kláves ani podpora klávesových zkratek. Jednotlivé klávesy mají neobvyklý kulatý tvar, ale i přesto výrobce slibuje pohodlné, přesné a tiché psaní. Zařízení je možno připojit přes USB technologii Logitech Unifying nebo bezdrátově pomocí Bluetooth s dosahem až 10 metrů a 129bitovým šifrováním AES. Napájení klávesnice zajišťuje dvojice tužkových baterií typu AAA s životností až 24 měsíců. Maximální výdrže je možné dosáhnout používáním vypínacího tlačítka, kromě něj je k dispozici automatický režim spánku a ukazatel životnosti baterie.

Logitech K780 už je možné objednat přes oficiální stránky výrobce. Cena se vyšplhala na 2 769 Kč. V nabídce je devět různých rozložení kláves, české mezi nimi ovšem chybí, zájemci by proto při nákupu měli zvolit typ „US – mezinárodní“.

Zdroj: Logitech.com
reklama