Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LMcable, napájecí kabel pro micro USB i Lightning

6.3.2016, Milan Šurkala, aktualita
LMcable je novým projektem na KickStarteru, který představuje kabel s kombinovanou koncovkou micro USB a Lighting. Jedním kabelem tak nabijete nejen produkty od Apple, ale také většinu Androidů nebo fotoaparátů a dalších zařízení.
Produkty Apple jsou jistě zajímavé, ale některá jejich řešení jsou proprietární a nekompatibilní s jinými značkami. Zatímco takřka všichni používají micro USB a nabíječkou na mobil si nabijete třeba i fotoaparát, Apple má rozhraní Lighting, které vyžaduje speciální kabely. Navíc neoriginální kabely s tímto rozhraním mohou často způsobovat problémy. Řešením má být nový LMcable, který kompatibilitu posouvá ještě dále. Jeho koncovka totiž podporuje jak micro USB zařízení s Androidem nebo fotoaparátů, tak i Lightning u přístrojů s Apple iOS.


LMcable


Vtip je v tom, že z jedné strany má koncovku micro USB a stačí ji akorát otočit vzhůru nohama a nabídne Lightning konektor. Má takové rozměry, aby vešla do obou typů portů a aby z obou stran nabídla konektory přesně tam, kde je potřeba. Druhý konec kabelu má kap klasické USB typu A. Kabel by měl být plně kompatibilní s produkty Apple a umožňuje dodávat proud až 2,4 A. Díky tomu lze nabíjet zvolené zařízení opravdu velmi rychle.


LMcable pro Android i iOS


Levné varianty kabelu jsou již vykoupeny, ale nadále můžete sehnat jeden kabel za 15 USD, resp. 3 kusy za 32 USD.

Zdroj: kickstarter.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama