www.svetmobilne.cz
>
>

Lincoln Continental 80th Anniversary dostane vzadu uchycené dveře

Lincoln Continental 80th Anniversary dostane vzadu uchycené dveře
, , aktualita
Lincoln Continental slaví 80 let od prvního vozu a na oslavu představil limitovanou edici Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition. Ten bude výjimečný zejména vzadu uchycenými zadními dveřmi.
K oblíbeným
reklama
Před 80 lety byl představen první vůz Continental, který posléze spadl pod značku Lincoln. Jako většina automobilek v USA zažil lepší i horší časy, v případě modelu Continental to bylo dokonce 15leté přerušení výroby mezi roky 2002 a 2017. Nyní se už zase vyrábí a pro oslavu jeho 80. narozenin bude vyrobena speciální limitovaná edice Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition. Ta bude čítat 80 kusů.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
V roce 1961 dostal tento model vzadu uchycené zadní dveře, kterým se někdy říká také sebevražedné. Dnes jsou hodně výjimečné, najdete je např. na některých vozech Rolls Royce, z běžných aut pak např. na Opelu Meriva. Limitovaná verze navíc kvůli těmto dveřím dostane i o 15 cm prodloužený rozvor.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
Výroba některých částí vozu byla svěřena 3D tiskárnám, což ani nepřekvapí, když uvážíme, o jak malou sérii vlastně jde. Zadní sedadla dostala rozšířenou centrální konzoli s ovládáním zvuku i bezdrátovým nabíjením telefonů.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
Další technika je shodná s výchozím modelem, který má poněkud neamerický motor. Jde totiž jen o třílitrový šestiválec, který má dvě turbodmychadla (asi bychom čekali nějaký velkoobjemový atmosférický osmiválec). Dává maximální výkon 400 koní (298 kW) a točivý moment 542 Nm. Ten přenáší na všechna čtyři kola 6stupňová automatická převodovka. První kusy vozu budou dodány v příštím létě.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala