www.svetmobilne.cz
>
>

Lincoln Continental 80th Anniversary dostane vzadu uchycené dveře

Lincoln Continental 80th Anniversary dostane vzadu uchycené dveře
, , aktualita
Lincoln Continental slaví 80 let od prvního vozu a na oslavu představil limitovanou edici Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition. Ten bude výjimečný zejména vzadu uchycenými zadními dveřmi.
K oblíbeným
reklama
Před 80 lety byl představen první vůz Continental, který posléze spadl pod značku Lincoln. Jako většina automobilek v USA zažil lepší i horší časy, v případě modelu Continental to bylo dokonce 15leté přerušení výroby mezi roky 2002 a 2017. Nyní se už zase vyrábí a pro oslavu jeho 80. narozenin bude vyrobena speciální limitovaná edice Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition. Ta bude čítat 80 kusů.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
V roce 1961 dostal tento model vzadu uchycené zadní dveře, kterým se někdy říká také sebevražedné. Dnes jsou hodně výjimečné, najdete je např. na některých vozech Rolls Royce, z běžných aut pak např. na Opelu Meriva. Limitovaná verze navíc kvůli těmto dveřím dostane i o 15 cm prodloužený rozvor.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
Výroba některých částí vozu byla svěřena 3D tiskárnám, což ani nepřekvapí, když uvážíme, o jak malou sérii vlastně jde. Zadní sedadla dostala rozšířenou centrální konzoli s ovládáním zvuku i bezdrátovým nabíjením telefonů.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
Další technika je shodná s výchozím modelem, který má poněkud neamerický motor. Jde totiž jen o třílitrový šestiválec, který má dvě turbodmychadla (asi bychom čekali nějaký velkoobjemový atmosférický osmiválec). Dává maximální výkon 400 koní (298 kW) a točivý moment 542 Nm. Ten přenáší na všechna čtyři kola 6stupňová automatická převodovka. První kusy vozu budou dodány v příštím létě.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala