Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lincoln Continental 80th Anniversary dostane vzadu uchycené dveře

18.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
Lincoln Continental slaví 80 let od prvního vozu a na oslavu představil limitovanou edici Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition. Ten bude výjimečný zejména vzadu uchycenými zadními dveřmi.
Před 80 lety byl představen první vůz Continental, který posléze spadl pod značku Lincoln. Jako většina automobilek v USA zažil lepší i horší časy, v případě modelu Continental to bylo dokonce 15leté přerušení výroby mezi roky 2002 a 2017. Nyní se už zase vyrábí a pro oslavu jeho 80. narozenin bude vyrobena speciální limitovaná edice Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition. Ta bude čítat 80 kusů.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
V roce 1961 dostal tento model vzadu uchycené zadní dveře, kterým se někdy říká také sebevražedné. Dnes jsou hodně výjimečné, najdete je např. na některých vozech Rolls Royce, z běžných aut pak např. na Opelu Meriva. Limitovaná verze navíc kvůli těmto dveřím dostane i o 15 cm prodloužený rozvor.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
Výroba některých částí vozu byla svěřena 3D tiskárnám, což ani nepřekvapí, když uvážíme, o jak malou sérii vlastně jde. Zadní sedadla dostala rozšířenou centrální konzoli s ovládáním zvuku i bezdrátovým nabíjením telefonů.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 
Další technika je shodná s výchozím modelem, který má poněkud neamerický motor. Jde totiž jen o třílitrový šestiválec, který má dvě turbodmychadla (asi bychom čekali nějaký velkoobjemový atmosférický osmiválec). Dává maximální výkon 400 koní (298 kW) a točivý moment 542 Nm. Ten přenáší na všechna čtyři kola 6stupňová automatická převodovka. První kusy vozu budou dodány v příštím létě.
 
Lincoln Continental 80th Anniversary Coach Door Edition
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama