Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG X4: smartphone s digitální televizí

5.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
LG na jihokorejském trhu překvapilo modelem nižší střední třídy X4, který podporuje mobilní digitální televizi a platby LG Pay. K dispozici je také čtečka otisků prstů. Mezinárodní dostupnost zatím nebyla potvrzena.
Ve druhé polovině ledna byl představen smartphone LG X4+, který byl zajímavý především svou odolnou konstrukcí. Z názvu jsme mohli soudit, že novinka vychází z modelu X4, ale žádný takový telefon neměl výrobce v nabídce. Vysvětlení přichází až dnes, kdy bylo na jihokorejském trhu představeno LG G4. Na první pohled se jedná o nepříliš zajímavého zástupce nižší střední třídy, přesto má smartphone v rukávu pár zajímavých trumfů. Prvním je podpora digitálního vysílání HD DMB TV. Tento standard, který funguje v Jižní Korei i některých dalších zemích, byl speciálně vyvinut pro potřeby mobilních zařízení a umožňuje sledovat živé televizní vysílání bez internetového připojení. Další zajímavou funkcí jsou bezkontaktní platby LG Pay, i tady je však dostupnost omezena, a to výhradně na jihokorejský trh.
 
 
LG X4 se jinak vyznačuje designově velmi jednoduchým plastovým tělem v černé nebo zlaté barvě. 5,3" IPS displej nese rozlišení 1280 x 720 pixelů (HD) a ještě tradiční poměr stran 16:9. Ani rámečky okolo displeje nejsou zrovna nejtenčí, takže v tomto ohledu zůstává LG trochu pozadu za některou konkurencí. Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425 v kombinaci s 2GB RAM dostatečně uspokojí spíše méně náročné uživatele a 16GB interní úložiště lze rozšířit pomocí microSD karty. Na zadní straně vidíme 8MPx zadní fotoaparát s LED bleskem, kousek pod ním našla své místo čtečka otisků prstů. Senzor umožňuje nejen pohodlně odemknout telefon, ale také pořídit selfie pomocí 5MPx předního fotoaparátu.
 
Telefon umí LTE (4G) i další běžné technologie v oblasti konektivity, vzhledem k podpoře LG Pay je přitom samozřejmostí také NFC. Kapacita baterie se zastavila na spíše jen průměrné hodnotě 3 000 mAh a příliš nepotěší ani starší operační systém Android 7.1.2 Nougat, který je doplněn o uživatelskou nadstavbu. LG X4 už se prodává na domácím trhu (včetně všech tamních mobilních operátorů) za cenu v přepočtu 5 700 korun. Dostupnost mimo Jižní Koreu prozatím nebyla potvrzena.
 


reklama