Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG Watch Style a Watch Sport budou první hodinky s Android Wear 2.0

25.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet se dostaly rendery a také výbava dvojice chytrých hodinek od LG. Zatímco první model nabídne elegantní design, druhý bude připraven pro aktivnější uživatele. Vůbec poprvé navíc bude použit systém Android Wear 2.0.
9. února 2017 dojde k vydání operačního systému Android Wear 2.0, který se později formou aktualizace dostane na vybrané stávající modely hodinek. Spolu s další verzí platformy ovšem mají být rovnou představeny i zbrusu nové chytré hodinky. Android Wear 2.0 bude nejspíš jako první pohánět modely LG Watch Style a LG Watch Sport.

Vlajkovou lodí se stane druhý jmenovaný sportovní model, který nabídne také na první pohled robustnější tělo o tloušťce 14,2 mm. Displej typu P-OLED o úhlopříčce 1,38“ ponese údajně rozlišení 480 x 480 pixelů. Dále je očekávána 768MB RAM, stejně jako podpora mobilních sítí 3G a 4G (LTE) nebo 430mAh baterie.

LG Watch Style mají být mnohem elegantnější, a také znatelně kompaktnější. Je to patrné z uniklých renderů a odpovídá tomu také tloušťka 10,8 mm i použití jen 1,2“ P-OLED displeje s rozlišení 320 x 320 pixelů. Menší ovšem patrně bude také 240mAh baterie a 512MB RAM, chybět má rovněž modem pro mobilní sítě.

Oba modely by měly nabídnout Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC a snímač srdečního tepu. Hodinky budou také voděodolné, ale liší se získaná certifikace – u Watch Style to má být IP67, v případě Watch Sport dokonce IP68. Nabídka barevných variant pro sportovnější model má zahrnovat titanovou a tmavě modrou, elegantnější novinka bude nejspíš dostupná ve zlaté, stříbrné a titanové.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama