Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG představuje vyšší low-end K40S a K50S

23.8.2019, Milan Šurkala, aktualita
Společnost LG představuje dvě novinky do vyššího low-endu, resp. nižšího mainstreamu. Jde o modely K40S a K50S s velkým 6,1”, resp. 6,5” FullVision HD+ displejem a nově i širokoúhlým fotoaparátem.
Na trhu smartphonů se již brzy objeví dvě novinky od společnosti LG, modely K40S a K50S. Oba dva mají osmijádrový procesor s frekvencí až 2,0 GHz, nevíme však, o který čip se přesně jedná. K40S je vybaven 6,1” FullVision HD+ displejem a nabídne dle verze pouhé 2 GB RAM nebo o mnoho rozumnější 3 GB. Také vnitřní úložiště s kapacitou 32 GB není už v dnešní době nějak moc velké, dá se však rozšiřovat microSD kartami. Vzadu najdeme dvojici fotoaparátů, ten hlavní má rozlišení 13 MPx, extra širokoúhlý modul pak poskytne 5 MPx. Přední selfie kamerka se pak vyznačuje 13MPx rozlišením. Pokud jde o akumulátor, ten má kapacitu 3500 mAh.
 
LG K40S
 
Druhá novinka, model K50S, bude jen o trochu zajímavější. Stejný 8jádrový procesor s frekvencí 2,0 GHz bude vždy párován s 3 GB RAM, rozšiřitelné 32GB úložiště zůstane. Výše zmíněná dvojice klasického 13MPx a širokoúhlého 5MPx fotoaparátu bude rozšířena o třetí modul v podobě 2MPx hloubkového senzoru. Displej se zvětší a nabídne 6,5” úhlopříčku, akumulátor pak navýší svou kapacitu na 4000 mAh. Oba modely využijí operačního systému Android 9 Pie, čtečky otisků prstů na zadní straně a nabídnou zvuk DTS:X 3D Surround Sound. Příjemným bonusem má být zvýšená odolnost vyjádřená standardem MIL-STD-810G. V prodeji budou od října v Evropě, Latinské Americe a Asii.
 
Nové telefony LG K40S a K50S
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama