Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG poodkrývá nové funkce v UX 6.0+ pro LG V30

14.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG V30 sice nebude mít sekundární displej jako předchůdci, ale jeho absenci bude nahrazovat novými softwarovými vychytávkami v kombinaci s velkým OLED displejem. K dispozici mámě screenshoty plovoucího panelu a always-on displeje.
Telefony LG V10 i V20 nabízely poměrně unikátní sekundární displej, připravovaný model V30 však v této tradici nebude pokračovat. Důvodem může být snaha výrobce o ztenčení rámečků, která vzhledem k aktuálním trendům příliš nepřekvapí. LG to však vyřešilo šalamounsky a rozhodlo se naplno využít možností rozměrného OLED displeje k tomu, aby nahradilo absenci menšího druhého displeje. Možná ještě důležitější je však softwarová stránka, kterou zajišťuje nová uživatelská nadstavba LG UX 6.0+. Uživatelé, kteří upgradují z modelu V10 či V20 na nové V30, tedy o tyto výhody nepřijdou, jen budou dostupné v trochu jiné formě.
 
 
Sekundární displej například zobrazoval zástupce často používaných aplikací. Nově se o to postará poloprůhledný panel Floating Bar, který může uživatel vysunout potažením z pravé strany displeje. V případě, že není potřeba, se sám skryje. Můžeme předpokládat, že vývojáři umožní přizpůsobení panelu, ať už se jedná o jeho pozici, vzhled či nabídku zástupců. LG V30 nabídne také tzv. alway-on displej, který může zůstat neustále zapnutý, takže má uživatel hned k dispozici nejpodatnější informace, aniž by musel displej sám rozsvítit. A vzhledem k vlastnostem OLED panelů je v takovém případě spotřebováváno jen minimum energie.
 
 
Stále aktivní displej může na LG V30 zobrazovat nejen čas a všechny důležité ikonky, ale třeba také hudební přehrávač nebo vybraný obrázek. V nadstavbě LG UX 6.0+ nalezneme také předinstalovanou aplikaci fotoaparátu Graphy, která bude zaměřena na různé efekty údajně inspirované profesionálními fotografy. Očekávat bychom měli velké množství režimů, které budou ovlivňovat vyvážení bílé, rychlost závěrky, clonu nebo ISO.
 
LG V30 by mělo být představeno 31: srpna v rámci veletrhu IFA 2017 v Berlíně. Ve výbavě je očekáván 6" P-OLED displej s Quad HD rozlišením, poměrem stran 18:9 a mírně zahnutými okraji. Chybět by neměl procesor Snapdragon 835 ani duální zadní fotoaparát se světelností f/1.6, která je vůbec nejnižší mezi smartphony.
 


reklama