Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG MiniBeam: přenosný projektor ke smartphonu

24.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG si pro letošní veletrh IFA 2017 připravilo mobilní projektor MiniBeam, který se vyznačuje malými rozměry a možností připojení smartphonu. Díky integrované baterii není potřeba neustále hledat elektrickou zásuvku.
Úhlopříčky displejů ve smartphonech postupně rostou, ale jejich velikost zůstává samozřejmě relativní. Na jednu stranu se dnešní telefony sotva vejdou do kapsy, ale pokud se například rozhodnete ukázat fotky z dovolené přátelům či rodině, nebo se dívat na film společně s více lidmi, není najednou ani šestipalcová úhlopříčka dostatečná. V takovém případě se nabízí buď možnost nalézt televizor s velkou obrazovkou a zrcadlit obraz na něj, případně si s sebou přinést malý projektor. LG MiniBeam (model PH30JG) je jedním z nich. Jihokorejský výrobce tuto novinku oznámil v předstihu prostřednictvím tiskové zprávy, ale k vidění bude na veletrhu IFA 2017, který začíná v Berlíně už příští týden.
 
 
LG MiniBeam je přenosný HD projektor, který umožňuje snadné používání a prostřednictvím portu USB Type-C k němu lze připojit celou škálu zařízení včetně smartphonů či notebooků. Podpororována je projekce z různých úhlů a pomocí integrovaného stojánku je možné zařízení nastavit do úhlu 70 stupňů, čímž odpadá nutnost používání stativu či různých improvizovaných podložek. Další užitečnou vychytávkou může být odesílání zvuku přes Bluetooth do bezdrátového reduktoru, smartphonu nebo dokonce audio systému v autě. Uvnitř projektoru nalezneme baterii o kapacitě 9 000 mAh, která by měla podle údajů výrobce zajistit výdrž asi čtyři hodiny provozu, to znamená možnost si promítnou přibližně dva celovečerní filmy bez potřeby elektrické zásuvky. K nabíjení poslouží opět kabel USB Type-C.
 
 
Prozatím nebyly zveřejněny další podrobnosti o LG MiniBeam, což se bohužel týká také informací o ceně a dostupnosti nového příslušenství.
 


reklama