Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

LG MiniBeam: přenosný projektor ke smartphonu

, , aktualita
LG MiniBeam: přenosný projektor ke smartphonu
LG si pro letošní veletrh IFA 2017 připravilo mobilní projektor MiniBeam, který se vyznačuje malými rozměry a možností připojení smartphonu. Díky integrované baterii není potřeba neustále hledat elektrickou zásuvku.
LG MiniBeam: přenosný projektor ke smartphonu
Úhlopříčky displejů ve smartphonech postupně rostou, ale jejich velikost zůstává samozřejmě relativní. Na jednu stranu se dnešní telefony sotva vejdou do kapsy, ale pokud se například rozhodnete ukázat fotky z dovolené přátelům či rodině, nebo se dívat na film společně s více lidmi, není najednou ani šestipalcová úhlopříčka dostatečná. V takovém případě se nabízí buď možnost nalézt televizor s velkou obrazovkou a zrcadlit obraz na něj, případně si s sebou přinést malý projektor. LG MiniBeam (model PH30JG) je jedním z nich. Jihokorejský výrobce tuto novinku oznámil v předstihu prostřednictvím tiskové zprávy, ale k vidění bude na veletrhu IFA 2017, který začíná v Berlíně už příští týden.
 
 
LG MiniBeam je přenosný HD projektor, který umožňuje snadné používání a prostřednictvím portu USB Type-C k němu lze připojit celou škálu zařízení včetně smartphonů či notebooků. Podpororována je projekce z různých úhlů a pomocí integrovaného stojánku je možné zařízení nastavit do úhlu 70 stupňů, čímž odpadá nutnost používání stativu či různých improvizovaných podložek. Další užitečnou vychytávkou může být odesílání zvuku přes Bluetooth do bezdrátového reduktoru, smartphonu nebo dokonce audio systému v autě. Uvnitř projektoru nalezneme baterii o kapacitě 9 000 mAh, která by měla podle údajů výrobce zajistit výdrž asi čtyři hodiny provozu, to znamená možnost si promítnou přibližně dva celovečerní filmy bez potřeby elektrické zásuvky. K nabíjení poslouží opět kabel USB Type-C.
 
 
Prozatím nebyly zveřejněny další podrobnosti o LG MiniBeam, což se bohužel týká také informací o ceně a dostupnosti nového příslušenství.
 


reklama