Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG K7i: smartphone místo repelentu proti komárům

6.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
LG představilo smartphone K7i, který není jen dalším obyčejným modelem střední třídy. Nabízí totiž unikátní funkci odpuzování komárů pomocí ultrazvuku. Otázkou však zůstává, zda něco takového bude fungovat.
Představit v dnešní době smartphone s unikátní funkcí, která se předtím neobjevila v žádném jiném modelu, je pro výrobce velmi složité. LG se to však povedlo, když představilo patrně první smartphone, ktery umí odpuzovat komáry. Je to možné díky technologii Mosquito Away, kterou už jihokorejský výrobce využil u svých klimatizací či televizorů. Se smartphonem LG K7i cílí na indický trh, neboť právě v této jihoasijské zemi jsou komáři velkým problémem. A zdaleka nejde jen o nepříjemné štípance, ale především o řadu nemocí, které může tento hmyz přenášet, jako je horečka dengue, virus chikungunya nebo malárie.
 
K ochraně před komáry využívá pro člověka neslyšitelný ultrazvuk, tedy velmi vysoké kmitočty, které by měly odpuzovat hmyz. To samo o sobě není nijak převratné řešení, ale do smartphonu jej snad ještě nikdo neintegroval. Má to ovšem jeden podstatný háček, odborníci totiž nepotvrdili, že by odpuzování komárů pomocí ultrazvuku opravdu fungovalo, naopak převažují studie, podle kterých nijak výrazně nefunguje.
 
 
Jinak je LG K7i nepříliš zajímavým smartphonem nižší třídy, který je vybaven 5” displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů (HD). O pohon zařízení se stará blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor s taktem 1,4 GHz, kterému asistuje 2GB operační paměť. 16GB vnitřní úložiště může uživatel rozšířit pomocí až 256GB microSD karty. Fotografie je možné pořizovat pomocí 8MPx zadního nebo 5MPx předního snímače, první jmenovaný má navíc po ruce přisvětlovací diodu. Dále nechybí podpora LTE, Dual SIM, NFC, vyjímatelná baterie o kapacitě 2 500 mAh ani čtečka otisků prstů umístěná na zádech smartphonu.
 
Operačním systémem se stal už zastaralý Android 6.0 Marshmallow, s aktualizací na novější verzi by však uživatele neměli počítat. Co se týče designu, jedná se u přední strany o docela pohledný smartphone s minimálními bočními rámečky okolo displeje, zadní stranu však narušuje modul pro odpuzování komárů. LG K7i se bude prodávat na indickém trhu s cenovkou 6 990 rupií, v přepočtu 2 700 Kč bez DPH.
 
Zdroj: LG.com


reklama