Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG H840: záhadné zařízení vyšší třídy se odhaluje

14.2.2016, Jan Pánek, aktualita
LG zřejmě plánuje vyrobit odlehčený model vlajkového LG G5, v benchmarku GFXBench se objevil celkem záhadný model, který by se se svými parametry měl zařadit do vyšší střední třídy. Co zajímavého přinese?
Pod označením LG H840 se zřejmě skrývá zařízení, které se nějakým způsobem bude vázat k LG G5, vlajkovému modelu s označením H830. Mohli bychom se tedy dočkat trošku méně výkonné verze, která by ale i tak přišla s velmi zajímavými parametry.

Jen když se podíváme na displej, uvidíme v telefonu zařízení vyšší, možná i nejvyšší třídy. Na 5,3" by se mělo nacházet QHD rozlišení, tedy 2560×1440 px. To nám dá ještě vcelku kompaktní zařízení (na dnešní dobu) a velmi dobrou jemnost displeje.

Jako procesor poslouží nedávno představený Qualcomm Snapdragon 652, který nabídne až jádra Cortex-A72, jež zaručí velmi vysoký výkon. Ale na řadu Snapdragon 800 stačit nebudou kvůli starší výrobní technologii (28 nm). Maximální frekvence procesoru je 1,8 GHz.
LG G4


Procesoru bude ve výpočtech pomáhat grafický čip Adreno 510, které již patří do vyšší řady. Nezapomnělo se ani na slušnou paměť RAM, která bude zřejmě dosahovat kapacity 3 GB. Vnitřní paměť telefonu se má zastavit na 32 GB.

Zajímavé parametry se začínají objevovat u fotoaparátů - jako zadní kamera má posloužit pouze 8Mpx snímač. Není jasné, co tím chce LG říct, možná napodobuje HTC s jeho Ultrapixely. Každopádně tento snímač zvládne 4K video. Podobně je na tom i přední fotoaparát. Ten nabídne také 8 Mpx, nicméně v poměru stran 3:4. Ve stejném poměru nabídne i 4K video. Je ale možné, že se jedná o nějakou chybu benchmarku.

Stejně tak se zřejmě jedná o chybu u verze operačního systému - benchmark hlásí Android 4.4 Kit Kat, který už dávno vyšel z módy a prakticky nemá smysl na něm zařízení ani testovat. Další funkce jsou již tradiční, u tohoto modelu ale chybí dual SIM. Uvítali byste takové LG?

Zdroj: GSMArena
reklama