reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Google News  |   Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG G5: velký souhrn spekulací

, , aktualita
Mezi další vlajkové lodě, na kterou netrpělivě čekáme, patří LG G5. Tento špičkový telefon se má odhalit jen za více než jeden měsíc. Jaké parametry se momentálně od LG očekávají a za jakou cenu by mohl přijít? Doplněno o uniklé fotografie.
Aktualizováno 16. 02. 2016: Doplněno o neoficiální fotografie. Dále snímky souhlasí s prohlášení @evleaks, že telefon dostane duální zadní fotoaparát nebo 2. displej.


Už jsme si představili velký souhrn spekulací u Samsungu Galaxy S7 a velký souhrn spekulací u Xiaomi Mi 5. Stejně jako v případě těchto spekulací musím předeslat, že se jedná o neoficiální informace z různých zdrojů, ve většině případů se jedná o různé úniky, v minimálním počtu případů se jedná o čiré spekulace, ale na to upozorním.

Co se displeje týče, úniky hovoří o 5,3" displeji. To jde proti všeobecnému trendu zvětšování, který se zastavil na 5,5" u minulého modelu. Zároveň bychom se měli dočkat tzv. ticker displeje - jedná se o druhý displej s rozlišením 160×1040 px, který bude nad hlavním displejem a který bude ukazovat důležité informace jako notifikace nebo čas. Stejný displej můžeme vidět na LG V10. Má být zachováno 2K rozlišení.

LG zřejmě bude pokračovat s Qualcommem jako výrobcem procesorů, minulé LG G4 vsadilo na Snapdragon 808, letošní model povýší na Snapdragon 820, který se objeví i v dalších špičkových telefonech. Na rozdíl od nich by ale LG mělo disponovat pouze 3 GB RAM, dále by mělo mít 32GB paměť, kterou bude možno rozšířit o SD karty.

LG G4 bylo hodně zaměřeno na fotografování, laserové ostření bylo rychlé a přesné. Letošní LG G5 by mohlo dostat ještě zajímavější funkce jako duální kameru na zadní straně. Nebude však sloužit ke 3D efektům, ale k zajímavým fotografickým efektům, jako jsme mohli vidět u HTC One M8. Také se dočkáme laserového ostření. Fotoaparáty mají mít 16 a 8 Mpx.

U baterie zatím není známá kapacita, spekuluje se, že bude pod 2800 mAh, což by znamenalo snížení kapacity. Zajímavější informace ale přicházejí ohledně její vyměnitelnosti. Předpokládá se, že G5 dostane celokovové tělo, ale zároveň že bude vyměnitelná baterie. Toho by LG mělo docílit tak, že se oddělá spodní hrana telefonu a baterie se vysune. Zda je to pravda, to nevíme.

Mezi další vychytávky od LG bychom mohli zařadit přítomnost infračerveného portu, který by měl sloužit k ovládání televize, konektoru USB-C nebo dobrého zvuku. U konektivity očekáváme pouze to nejlepší, co je k dostání, možností je i WiFi ad, Qualcomm u Snapdragonu 820 nabízí bezdrátové nabíjení, kterému nevadí kovové tělo, nebo Sense ID, které dokáže rozeznat otisky prstů po celé ploše displeje. Zda LG tyto technologie využije, není jasné.

Dobrou zprávou je, že víme, kdy bude tento telefon představen. Stane se tak v předvečer MWC v Barceloně na konci února. Konkrétně se tak stane 21. února, tedy v čas, kdy se očekává představení i dalších vlajkových lodí. Tento termín představení LG G5 byl oficiálně potvrzen. Cena není známá, ale očekává se nad 600 dolarů, tedy asi 15 000 Kč.

Zdroje: androidauthority.com, PhoneArena
reklama
reklama
reklama