Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Levný Honor 7A se dere na svět

26.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Oblíbený Honor 6A by brzy mohl dostat nástupce, na internet se totiž dostaly první detaily o modelu Honor 7A. Očekáváme kovové tělo, duální zadní fotoaparát a operační systém Android 8.0 Oreo.
Do kategorie levných smartphonů pro nenáročné uživatele loni vtrhl Honor 6A, který si získal řadu spokojených uživatelů. Z čínského zdroje přichází první informace o nástupci, který logicky ponese označení Honor 7A. Na internet se dostaly rendery, které připravovaný telefon ukazují ze všech stran. Zdá se, že i přes nízkou cenou zvolil výrobce kovový vzhled a novince by to mohlo docela slušet. Dozvídáme se o rozměrech 152,4 x 73 x 7,8 mm a hmotnosti 150 g. Smartphone bude dostupný ve více barevných variantách a jednou z nich bude zobrazená zlatá.
 
 
Na přední straně očekáváme 5,7" IPS displej s rozlišením 1440 x 720 pixelů a podlouhlejším poměrem stran 18:9 (2:1), který se letos objevuje i v levných modelech. O bezrámečkovém displeji nemůže být řeč, ale v porovnání s předchůdcem přece jenom došlo k výraznému ztenčení okrajů. Výrobce by měl šetřit na procesoru, neboť podle uniklých informací použije osmijádrový Qualcomm Snapdragon 430. Ten nepatří k nejnovějším ani nejvýkonnějším mobilním procesorům na trhu, ale na druhou stranu svou službu udělá. Doplněn by měl být o 3GB operační paměť a 32GB interní úložiště, které snad půjde rozšířit pomocí microSD karty.
 
Zadní stranu by měl okupovat duální zadní fotoaparát, i když na renderu je zřetelně viditelný pouze jeden objektiv. Podle čínského zdroje ovšem bude Honor 7A disponovat kombinací 13MPx primárního a 2MPx sekundárního snímače pro fotografie s efektem rozostřeného pozadí (tzv. bokeh). A na opačné straně by měl být přítomný ještě 8MPx přední snímač, se kterým uživatel pořídí selfie. Baterie si údajně vystačí s kapacitou 3 000 mAh, ale vzhledem ke slabším parametrům by to mělo stačit k rozumné výdrži. Na obrázku si můžeme všimnout, že ve spodní části telefonu se nachází port micro USB, zatímco 3,5mm audio jack nalezneme na horní straně.
 
Jako operační systém by měl být zvolen Android 8.0 Oreo, i když výrobce jistě neopomene svou nadstavbu EMUI. Honor 7A bude patrně představen v pátek a měl by nést cenovku 1 499 juanů, v přepočtu 4 900 Kč bez DPH. Doufejme, že je to jen nepřesný odhad, neboť vzhledem k výbavě i loňskému předchůdci to rozhodně není málo.
 


reklama